Jak vypadal loňský rok z pohledu ekonomiky? Jakého jste dosáhli výstavu?
Nejprve je nutné se podívat na celkový obrázek pivovarského oboru, který v loňském roce zaznamenal tříprocentní pokles prodeje. Obecně bylo možné zaznamenat nárůst objemu prodejů lahvového piva na úkor sudového. DUDÁK – Měšťanský pivovar Strakonice v porovnání se stavem oboru se udržel v dobré kondici, kdy na konci roku 2013 činil pokles výstavu pouze 0,9 procenta se zachováním objemu výstavu sudového piva, což považujeme za kvalitní výsledek naší práce. Do konečných výsledků roku 2013, které budou k dispozici po účetní závěrce, se jistě promítnou stále pokračující postupné opravy a modernizace pivovaru, přínosná instalace fotovoltaické elektrárny a nad rámec plánových oprav nutná oprava části kanalizace na Podskalí.


Které pivo loni zaznamenalo největší vzestup?
Velmi zabodovala naše letní novinka, míchaný pivní nápoj s grepovou příchutí. S přírodními surovinami jsme dále pracovali a ve spolupráci s NP Šumava jsme společně uvařili pivo s borůvkovou příchutí. Je známkou našeho vzájemného porozumění, kde společně vyznáváme tradiční postupy na vaření piva a lidský přístup nejen k přírodě, ale také k životu samotnému. Z naší stále klasiky se velké oblibě těší strakonická jedenáctka, polotmavý ležák Klostermann a naši skalní příznivci zachovávají přízeň ležáku Dudák Premium. Naše výčepní pivo jsme pro zvýšení plnosti obohatili o bavorský slad. Strakonická piva zastávají klasickou výrobu ze sladu a chmele, potřebují láskyplné zacházení a čistotu čepování. Pak dají pivaři to nejlepší. Nadále rozvíjíme oboustrannou spolupráci s městy Vimperk, Blatná a Volyně a je nám ctí s nimi spolupracovat.


Dudák si prý získal velkou popularitu v Maďarsku. V Budapešti čepují strakonické pivo v restauraci s poněkud zajímavým názvem spojeným s naší hokejovou legendou.
Pivo Dudák skýtá pro naše maďarské kolegy nejen požitek z pití, ale také je oslovuje příběhy jednotlivých piv. I sám název je láká k malému pousmání, protože v maďarštině se slovem Dudák označují ženské vnady. Strakonický Dudák zakotvil na více budapešťských „štacích". V současné době exkluzivně čepujeme naše pivo v restauraci Sladek – Dudák a Jaromír 68, prostě tradice se spojila s kvalitou. Maďaři si oblíbili nejen našeho polotmavého Klostermanna, ale také Krále Šumavy a černý ležák Dudák.


Co připravuje Dudák pro letošek? Vím například o hudební legendě Labyrint, bude pouť…
Začněme u Olympijských her v Soči a jako správní Češi podporujeme naše borce. Významným milníkem v tomto roce je naše 365. výročí od založení, které chceme oslavit pořádným koncertem v prostoru našeho pivovaru. Koncert skupiny Labyrint je plánovaný na 7. června od 17 hodin. Chuťové pohárky budou polaskány pořádně nachmelenou speciální patnáctkou v nefiltrované podobě.
Pivovarská pouť vypukne tradičně poslední červnovou sobotu. Program zaměříme na všechny věkové kategorie a hudební styly společně s filtrovanou čtrnáctkou jako zpestření chutě našim pivařům. Na pouti se pro milovníky dobrého grilování představí burger show pod patronací známého kuchaře a zakladatele Burgerfestu Zdeňka Střížka, plánujeme také soutěž v pojídání hamburgerů.

Samostatnou pozornost si zaslouží informace o nové degustační místnosti.
Pro pohodlí našich příznivců připravujeme novinku v podobě zbrusu nové degustační místnosti, reprezentující nový styl pivovaru Dudák, která pojme až 50 „odvážlivců". Návštěvníci zde ochutnají nejen vícero chutí, ale budou moci na stěnách číst historii a současnost pivovaru. Atmosféru pivovaru nasajete v každém okamžiku.
Právě zážitek, příjemné chvíle a pohodlí přinášejí našim pivařům radost a možnost, jak prožít příjemné a neopakovatelné chvíle se svými přáteli, obchodními partnery.⋌