Předchozí
1 z 6
Další

Muzejní kuriozity aneb Poznáš k čemu sloužíme?

Akce na Strakonicku.Akce na Strakonicku.Zdroj: Archiv pořadatelů

Kdy: Pátek 10. až neděle 12. května
Kde: Městské muzeum Vodňany (Synagoga)
Proč přijít: Poznejte neobvyklé a kuriózní předměty ze sbírek vodňanského muzea. Výstava se koná při příležitosti 120. výročí založení muzea. Otevírací doba: po - zavřeno, út, st, čt, pá, so, ne - 9.00 - 12.00 a 13.00 - 16.00.

Oslavy osvobození v Sedlici a okolí

Akce na Strakonicku.Akce na Strakonicku.Zdroj: Archiv pořadatelů

Kdy: Pátek 10. až neděle 12. května
Kde: Sedlice, Škvořetice
Proč přijít: V Sedlici si připomínají osvobození a konec války. V pátek si lidé mohou od 13 hodin za Jednotou prohlédnout dobový vojenský tábor. K vidění bude výstroj a výzbroj americké armády, Čs. revolučních jednotek i Čs. samostatné obrněné brigády z Velké Británie.

V sobotu se bude od 10 hodin konat ukázka dobývání zámečku ve Škvořeticích. Od 15 hodin začíná bojová ukázka v okolí rybníka Martin a od 18 hodin se program vrací na náměstí T.G.M. do Sedlice, kde se bude konat přehlídka dobové módy a uniforem. Večer bude na dvoře Knihkupectví k tanci a poslechu hrát country kapela MHS.

Také neděle se ponese v duchu oslav. Na náměstí T.G.M. v Sedlici od 14 hodin začíná procházka Po stopách osvobození Sedlice.

Čestické medobraní

Akce na Strakonicku.Akce na Strakonicku.Zdroj: Se souhlasem pořadatelů.

Kdy: sobota 10 a neděle 11. května od 10 do 15 hodin
Kde: Zámek Čestice
Proč přijít: Čestické medobraní je akce určená pro každého příznivce medu a včel. Vezměte děti na výlet, můžete navštívit včelí stezku a zároveň se přijďte na zámek v Česticích podívat, jak se získává med.

Dny otevřených dveří Technické služby města Blatné

Akce na Strakonicku.Akce na Strakonicku.Zdroj: Archiv pořadatelů
Kdy:
Sobota 11. května od 10 do 14 hodin
Kde: Sběrný dvůr v Riegrově ulici
Proč přijít: V čase od 10 do 14 hodin si tu můžete pohlédnout sběrný dvůr i kompostárnu, mezi 10.30 a 11.30 hodinou jsou navíc připravené komentované prohlídky dotřiďovací linky, ve 12.30 hodin pak komentovaná prohlídka kompostárny a hodina 11. patří přednášce o záměru výstavby zařízení na energetické využívání odpadů (spalování odpadů) v Písku. Více ZDE.

Hele, nech toho!

Akce na Strakonicku.Akce na Strakonicku.Zdroj: Archiv pořadatelů
Kdy: Pátek 10. května do 19 hodin
Kde: Kulturní dům Malenice
Proč přijít: S divadelním představením ke Dni matek přijíždí do Malenic ochotnický spolek Novoveský utopenec, přiveze hru Hele, nech toho! Diváci budou moci sledovat, jak manželé Hubleyových zvládnou paniku v den svatby své jedné dcer. Do poslední chvíle totiž není jasno, zda vyjde z koupelny, aby se nakonec provdala. Ženy a miminky mají vstup zdarma, muži za 100 Kč.

Den matek v Čejeticích

Akce na Strakonicku.Akce na Strakonicku.Zdroj: Archiv pořadatelů
Kdy:
Sobota 12. května
Kde: Sportovně rekreační areál Čejetice od 14 hodin
Proč přijít: Oslava dne matek se koná poslední víkendový den v Čejeticích. S programem vystoupí děti z mateřinky i místní hudebníci. Připraven je svozový autobus z Mladějovic v 13.30 h a Sudoměře 13.45 h.

Na jihu Čech se konají i další akce:  

Švejkova padesátka 2023.
Tipy na víkend: Písecko nabídne Švejkovku, Babouky i Fler jarmark