Podle ženy, která video sdílela, je autorkou záznamu přítelkyně jejího syna. „Takhle se policie chovala k jejich kamarádovi, se kterým stáli před barákem a kouřili cigaretu, než půjdou domů,“ vysvětlila pro Deník.

Krajské ředitelství už případ šetří a vydalo i oficiální informace. „Policisty přivolal oznamovatel, který sledoval, jak dvojice mladíků v Plešivecké ulici poškozovala kopáním zaparkovaná vozidla,“ vysvětlil jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner. „Jeden mladík byl při zajištění natolik agresivní, že policisté museli použít donucovací prostředky.“

Krumlovští policisté dále prověřují, zda tato dvojice nemá na svědomí i poškození vozidel z minulého víkendu. „Zajištěného mladíka si následně na oddělení vyzvedl otec. Zároveň žádáme řidiče či majitele poškozených vozidel, aby nás kontaktovali na lince 158,“ dodává mluvčí.

Muž v Českém Krumlově napadl strážníka městské policie. Ilustrační foto.
Agresivní muž fyzicky napadl krumlovského strážníka. Hrozí mu čtyři roky vězení

Komentující na facebooku, kteří video viděli, se k němu staví různě. Někteří si kladou otázku, proč k zásahu vlastně došlo, jiní policii předem odsuzují. „Nekritizujte policii, když nevíte co se stalo… určitě to nebylo jen tak z legrace, že?“ reaguje jedna z komentujících. „Prej pomáhat a chránit, no to určitě,“ píše další.

Noční zásah policie na českokrumlovském sídlišti.Noční zásah policie na českokrumlovském sídlišti.Zdroj: Barča Zacharová