Když vstoupíte do cukrářské dílny, kde se Filip a jeho spolužačky snaží vytvořit vánoční cukroví, do nosu vás doslova praští nádherná a opojná vůně. Mladým cukrářům jde práce od ruky, ale ne všichni se chtějí tomuto řemeslu věnovat. Řada z nich je tady třeba jen proto, že se na vyhlédnutou školu nedostala. Jako Veronika z nedalekého Vlachova Březí. „Nevěděla jsem, kam jít. Měla jsem ještě možnost na obor kuchař - číšník, ale to bylo moc daleko,“ řekla bez obalu. I když ji pečení baví, neví, zda se bude cukrařinou dál zabývat. Že by šla vlastní cestou a založila si svoji živnost zatím nepředpokládá.

Cukroví k Vánocům neodmyslitelně patří.
ANKETA: Vánoční mlsání na Strakonicku. Které cukroví máte nejraději vy?

Tato fakta více méně potvrdila mistrová odborného výcviku Lenka Poláčková. „V podstatě to je nejčastější odpověď, že se děti nedostaly tam, kam původně chtějí. Také je to někdy vidět na jejich přístupu. Z dvaceti žáků sem jde se záměrem učit se cukrářem tak pět dětí,“ řekla mistrová. Přesto se ale snaží spolu s kolegyní Evou Šefránkovou předat dětem to, co se samy právě ve Volyni v tomto oboru naučily. „Velkou roli ale také hraje fakt, že obor cukrář je v každém větším městě. Když jsme se učily my dvě, byla jen Volyně,“ dodává Eva Šefránková.

Další zkouškou pro sebevědomí mladých cukrářů je finanční ohodnocení. Po nástupu do práce je totiž zaměstnavatelé doslova berou na hůl, i když se stále volá po tom, že nejsou řemeslníci.

Přesto je zájem o cukroví z Volyně velký. Především pak v době Vánoc, i když loni z důvodu zdražování energií lidé raději pekli doma. Podle obou mistrových se letos už zase zájem zvedl. A o co chtějí nejvíce? Především tzv. bílé cukroví.

A když už jsme v cukrářské dílně, chtělo by to nějaký poctivý recept. Co třeba na vanilkové rohlíčky? A k tomu jako bonus pár dobrých rad, aby byly rohlíčky co nejluxusnější!

Vanilkové rohlíčky

Suroviny:
hladká mouka 300 g, moučkový cukr 40 g, mleté vlašské ořechy 100 g, máslo 200 g, žloutek 2 ks, citronová kůra, vanilkový cukr (na obalení) 2 sáčky, moučkový cukr (na obalení) 1 šálek.

Postup:

1. Prosátou mouku, cukr, ořechy, máslo, žloutky a citronovou kůru vypracujte na hladké a kompaktní těsto. Zabalte ho do fólie a nechte aspoň 2 hodiny (nejlépe však přes noc) odpočinout v ledničce.

2. Pak z něj utvořte váleček o průměru asi 3 cm, ze kterého odkrajujte stejně velké dílky. Ty poté rozválejte na válečky, zahněte je do tvaru rohlíčků a pečte na plechu pokrytém pečicím papírem při 180°C asi 10 minut (rohlíčky by měly jen lehce zespoda zezlátnout).

3. Vyndejte z trouby, nechte asi 3 minuty odpočinout a pak obalujte v moučkovém cukru, který smíchejte s vanilkovým (po vyndání z trouby jsou rohlíčky velmi křehké, buďte při jejich obalování opatrní).

Dobré rady:
1. Už podle názvu by vanilkové rohlíčky měly vonět vanilkou. Zapomeňte na vanilinové cukry, které vanilku neviděly ani z rychlíku a jejich aroma je čistě umělé. Buď sáhněte v obchodě po sáčku s názvem Vanilkový cukr (ten by měl obsahovat alespoň stopu pravé vanilky) nebo ještě lépe po vanilkovém cukru domácím. Vyrobíte ho jednoduše. Tobolky vanilky podélně rozřízněte, semínka vyškrabejte a klidně použijte do jiného receptu. Prázdné lusky vložte do uzavíratelné nádoby s cukrem a nechte odstát. Uvidíte, že rozdíl je náramný!

2. Na přípravu vanilkových rohlíčků používejte vždy a pouze máslo. Žádný rostlinný tuk nedodá cukroví tu neodolatelnou máslovou chuť a vůni.

3. Ořechy nebo mandle před mixováním nasucho opražte na pánvi nebo v troubě. Buďte opatrní, aby se nepřipálily, nechte jen lehce opéct a hlavně rozvonět. Dodá to rohlíčkům (i jinému cukroví) výraznější chuť a vůni.