Už od prvních okamžiků napadení Ukrajiny se snaží volyňská zubařka společně se svým manželem pomoci své domovině. Finančně i materiálně. „Víme, že je tam moc zraněných, kteří se nemají jak dostat k péči. Chtěli jsme mezi našimi krajany uspořádat sbírku na nějaké starší ojeté vozidlo, protože na nové bychom peníze nesehnali. Bylo nám také jasné, že nejlepší by bylo vozidlo určené na převoz. Oslovili jsme i pana ředitele Fialu, který slíbil, že se poradí a ozve se nám. Svůj slib splnil a měl pro nás tu nejkrásnější zprávu. Nabídl nám tuto sanitku. Moc děkujeme, protože určitě díky tomu bude zachráněno hodně životů,“ řekla Halyna Semenkiv.

Jde o sanitku, kterou v rámci výměny vozového parku nemocnice v tuto chvíli už nepotřebuje. „Představenstvo nemocnice se rozhodlo předat ji paní doktorce. Vozidlo je ve výborném technickém stavu a prakticky může okamžitě vyrazit na Ukrajinu,“ uvedl ředitel nemocnice Tomáš Fiala.

Martin Daniel z Číčenic během tří hodin našel stovky hříbků a dvě rarity.
VIDEO: Šel se jen podívat, jestli rostou. Pak si musel zavolat o pomoc

Funkční sanitka v hodnotě cca 126 000 Kč bude pomáhat na východě Ukrajiny u paradesantní brigády. "Bojují blízko našeho domova. Proto jim chceme pomoci," dodala Halyna Semenkiv.

Peníze, které už stačili oba manželé vybrat, budou použity například na nákup neprůstřelných vest.

Nemocnice se snaží již od počátku konfliktu podporovat Ukrajinu například účastí na materiálních sbírkách či poskytnutí zdravotnického materiálu. .