Jednou z prvních návštěvnic byla mladá maminka Markéta Urbanová z nedalekého Oseku. „Je to moc hezká a velká prodejna. Těším se, že tady bude větší výběr ovoce a zeleniny, což dříve chybělo. A už nyní vidím, že to tady bude opravdu jiné. Také se těším, že vyzkouším samoobslužné kasy,“ uvedla.

Otevření se zúčastnil i starosta městyse Luboš Peterka. „Jsme moc rádi, že se Jednota rozhodla takovou prodejnu udělat zrovna u nás v Radomyšli. Podpořili jsme toto rozhodnutí částkou tři sta tisíc korun. Jen samotné elektronické cenovky přijdou na milion,“ vyjádřil se Luboš Peterka. Cenné podle něj také je, že Radomyšl je první městysem v ČR, kde prodejna v režimu 24/7 vznikla.

Jak se dostat do prodejny:
V době, kdy nebude v prodejně personál, si může zákazník nakoupit pomocí aplikace ČSOB „Do kapsy“.

Právě elektronickým cenovkám věnoval Roman Slamka pozornost. „Jsme druhá Jednota v republice, která začala systém elektronických cenovek používat. Pro zákazníka se v podstatě nic nemění, má stále přehled o cenách. Ale pro naše zaměstnance to znamená obrovskou úsporu času. Nemusí používat papírové cenovky, pracně je střihat a umísťovat. Tohle všechno si systém hlídá sám,“ vysvětlil Roman Slamka.

Své dojmy po absolvování nákupu pak řekla Zdena Černovská. „Pěkně udělaná prodejna, všechno přehledné, skvělý sortiment. Žádné problémy s cenami na zboží nebo s placením.“

V Radomyšli se původní prodejní plocha zvětšila téměř o 100 metrů čtverečních, celý interiér obchodu působí prostorněji a vzdušněji. Nechybí nové regály, které umožňují lepší přehlednost sortimentu. Najdete zde také nové chladicí a mrazicí zařízení pro zajištění optimálních podmínek pro skladování zboží a udržení jejich čerstvosti. Prodejna disponuje novou pokladní zónou a obslužným pultem s uzeninami. Těšit se tedy můžete celkem na tři pokladny, dvě z nich jsou samoobslužné.

Na Strakonicku už jde o druhou prodejnu v režimu 24/7. P v ČR byla otevřená 16. března 2022 ve Strakonicích, je známá jako u Bečvářů.