Vůně jitrnic, jelit, ovaru a dalších pochutin se 19. ledna odpoledne linula celým společenským sálem. Jen málokdo si nechal ujít vepřové hody, dárek od Ježíškovo vnoučat, konkrétně Blanky Buchvaldkové. S pomocí své rodiny splnila společné přání a připravila pro všechny klienty domova vepřové hody ve velkém stylu. "Ráda dělám lidem radost a nelituju toho. Je to krásný pocit, když vidíte, že jsou lidé šťastní," řekla Blanka Buchvaldková.

Hodování Blanka Buchvaldková zahájila povídáním o tradiční zabijačce, jak se míchala krev, jak se špejlovalo a také jak se hodovalo. Během povídání se podával předkrm, vynikající domácí škvarková pomazánka. Dalším chodem byl ovar s křenem a hořčicí, jelítka a jitrničky s kysaným zelím a k zakousnutí chléb. "Na závěrečné dojedení se podávala světlá a tmavá tlačenka a na dobré trávení točený strakonický Dudák, který zručně točil muž paní Blanky," uvedla vedoucí domova Jana Nevařilová.

Tříkrálový průvod obcí Čejetice.
Tříkrálový průvod. Děti z čejetické mateřinky nasadily koruny a šly na koledu

Všichni hodovníci chválili perfektně ochucené pokrmy a byli nadšeni z milé obsluhy, kterou profesionálně zastaly dcery a neteř Blanky Buchvaldkové.

Zdroj: Petr Kozáková, DS Rybniční

Ani na hudbu hostitelka nezapomněla, po celou dobu hodování těšili seniory hezkými českými písničkami heligonkáři pod vedením Václava Taliána. A aby nebylo dobrot a překvapení málo, paní Blanka s dcerami upekla ke kávě jablečné koláče. "Třešničkou na dortu byl dárek od Radka Šimla, který prostřednictvím paní Blanky daroval našim klientům na společné budoucí posezení kávy, čaje a bedýnku různých dobrot i diabetických," doplnila asistentka Petra Kozáková.

Automatické WC funguje na parkovišti u zimního stadionu.
ANKETA: U strakonického pivovaru vznikne další bezkontaktní automatická toaleta

Čtvrtek den byl pro klienty DS velmi silným, nevšedním a nejen gurmánským zážitkem. "Děkujeme ze srdce milé paní Blance a její skvělé rodině za krásný dárek. Bylo nám ctí Vás poznat,“ dodává Jana Nevařilová.