Stručný telefon v pátek 8. července odpoledne mne nasměroval do malé obce za Vodňany. Na dvoře na mne čekal pan Martin Daniel a na stole na zahradě splněný sen každého houbaře. Košíky plné hříbků. „Nepočítal jsem je, ale je jich tak přes 200. A ani nejsou moc červivé, spíš okousané od slimáků,“ ukazuje svůj úlovek.

Trochu se přitom pohledu tají dech. „Kolem poledne jsem se šel tady kousek za vsí podívat, jestli rostou. Musel jsem si pak domu zavolat o pomoc, protože jsem to neměl do čeho dát,“ popisuje svůj zážitek, na který m stačily tři hodiny.

Den ve středověku na zřícenině hradu Helfenburk u Bavorova na Strakonicku se uskutečnil v sobotu 9. července již popáté.
Hrad Helfenburk znovu obsadili středověcí rytíři. Přihlížely tomu davy lidí

Na jazyku mne šimrá otázka, kde se ono místo s takovou houbařskou krásou nalézá. „Tady kousek za vsí, ale víc neřeknu,“ směje se houbař. Aby svoje konkurenty ještě trochu pozlobil, ukazuje houbařské unikáty – trs sedmi hřibů a další hříbek, který roste z těla druhého. Krása pohledět.

Jak tahle nadílka skončí? „Něco zavaříme, něco rozdáme kamarádům. Je toho dost a navíc pořád rostou,“ dává ostatním houbařům naději Martin Daniel.

Jeho slova podpořil i houbař Jan Malířský ze Strakonic. Při současném počasí se prý můžeme ještě několik dnů těšit na houbařské úlovky především na hrázích rybníků.

A jaké dobroty můžete z hříbků připravit?

Tak například houbový guláš na špeku s paprikou. Potřebujeme k němu 600 g čerstvých hub, 2 ks cibule, 1 ks rajče, 1 ks červené papriky, sůl drcený kmín, 2 lžíce rostlinného oleje, smetanu, polohrubou mouku. Očištěné a pokrájené houby podusíme na tuku a osmahnuté cibulce. Pak přidáme oloupané rajče a na kostičky nakrájenou papriku. Osolíme, přidáme drcený kmín a dusíme do měkka. Pak guláš zahustíme smetanou, rozmíchanou s moukou. Jako příloha stačí čerstvé pečivo.

Rekonstrukce fotbalové Křemelky pokračuje v solidním tempu.
Rekonstrukce fotbalové Křemelky se již dostává do závěrečné fáze