Letos ale s malou novinkou. Tou byla tvořivá dílnička dětí pracovníků nemocnice v zasedací místnosti pavilonu N.O.R.D. „Byl to takový nápad na poslední chvíli a měli jsme trochu strach, jestli děti přijdou,“ řekla referentka nemocnice Kateřina Koželuhová. Obavy ale byly zbytečné, místnost zaplnily děti během chvilky. To víceméně rozhodlo o tom, že tvořivá dílnička se uskuteční i příští rok.

Přítomné u vánočního stromu přivítal ředitel nemocnice a senátor Tomáš Fiala, mezi hosty byli například farář Otec Roman Dvořák, strakoničtí místostarostové Rudolf Oberfalcer a Jaroslav Horejš, tisková mluvčí radnice Markéta Bučoková, Sněhová královna či Josef Frk (99) ze Strakonic, který patří mezí významné podporovatele strakonické nemocnice. Kdysi věnoval nemocnici i jako řadový občan větší obnos peněz. "Strakonická nemocnice je skvělá. Pamatuji, jak vypadala před mnoha lety a jaká je nyní. Moc jí přeji, aby se jí dařilo," řekl mimo jiné.

Program k rozsvícení stromu začal kolem 16. hodiny, doprovázely ho koledy a jarmark organizace na pomoc a podporu lidí s duševním onemocněním Fokus Písek, z.ú., pobočka Strakonice.