Na uchazeče čekaly čtyři disciplíny - člunkový běh 4 x 100 metrů, kliky, celomotorický test a běh na 1000 metrů. "Běh jsem trénovala, kliky moc ne," řekla po této disciplíně. Minimum bylo 18 pokusů, které zvládla.

I přes nepříznivé počasí a současný nárůst respiračních onemocnění se na tuto akci dostavily dvě desítky zájemců, 8 žen a 12 mužů. Přišli nejen místní, ale přijeli i z blízkého okolí, z Blatenska, Písecka, Prachaticka i Horažďovicka. "Zájem projevili studenti ze čtvrtých ročníků středních škol TRIVIS Vodňany a strakonické průmyslové školy. Vyzkoušet si přišli fyzické testy, které musí splnit každý uchazeč o práci policisty. Fyzické testy plnili v pořadí kliky, celomotorický test, člunkový běh 4x10m a běh na jeden kilometr. Celkem uspělo 13 uchazečů, kteří obdrželi osvědčení o splnění fyzických testů," řekla tisková mluvčí strakonické policie Jaromíra Nováková.

Kašna na náměstí Svobody.
ANKETA: Podívejte se, jaká místa se ve Vodňanech proměnila. Hlasujte o nejlepší

Velkým benefitem podle ní je, že osvědčení má platnost jeden rok. Kdo se během těchto dvanácti měsíců rozhodne ucházet se o práci policisty, má už jednu část přijímacích testů splněnou. Na akci byli také přítomni policisté z terénu, kterých se mohli účastníci workshopu dotazovat na reálnou policejní praxi nebo si prohlédnout služební vozidla a současnou techniku.

Policejní workshop pod názvem Policista nanečisto pro veřejnost poprvé ve Strakonicích připravili policisté Územního odboru Strakonice.