Což znamená, že strakonická děvčata jsou vicemistryně světa. "V maďarské Budapešti byl boj opravdu náročný. Vysoké teploty počasí, únava, emoční vypětí, přesto to holčičky zvládly na jedničku. Bylo to naše poslední vystoupení v této velmi úspěšné sezóně a zakončily jsme ho tím nejkrásnějším oceněním. Tři dny strávené mimo Českou republiku jsme si všichni užili a myslím, že na ně budeme vzpomínat hodně dlouho," řekla trenérka a autorka taneční choreografie Martina Vondráčková.

Jednou z medailistek je Veronika Hesová. „Před vystoupením jsme měli maličkou trému. Když pak došlo na vyhlášení, vypukla obrovitánská radost. Nejvíc asi budeme vzpomínat na to, jak se nám všechno povedlo a pak také na vyhlášení,“ svěřila se Veronika.

Její kamarádka Nela Šmrhová měla stejné pocity. "Měla jsem trému, ale to nevadilo. Moc se mi v Budapešti líbil velký hotel," zavzpomínala Nela.

Nohejbalový dorost Radomyšle podlehl Stříbru. Ilustrační foto.
Nohejbalový dorost Radomyšle poprvé v sezoně ztratil, podlehl Stříbru

Všem dětem i rodičům v doprovodu učarovala především krása a velikost Budapešti. „Byl to nádherný víkend v krásném městě se skvělým úspěchem strakonických dětí. Všem bez výjimky tekly po vyhlášení výsledků slzičky,“ popsala pocity dospělých Lenka Kratochvílová.

Taneční studio RM Dance vzniklo v roce 1998 ve Strakonicích ještě pod jménem Taneční studio Radka. Zakladatelkou je Radka Nováková. V dnešní podobě je od roku 2007, a to jako RM Dance.