„Tohle se nestává každý den, takže jsme dojaté a máme z úspěchu i ocenění radost,“ řekly obě. Podle Moniky může takový okamžik pomoci v určité motivaci do dalšího života. Obě se také chtějí dále vzdělávat. „Když zažijete takový úspěch, zvedne vám to sebevědomí,“ shodují se Monika a Veronika.

U vyhodnocení nejlepších žáků a studentů stál také bývalý učitel SPŠ Strakonice Bohumil Vrhel, který nyní působí na technice v Českých Budějovicích. „Jde v podstatě o repliku myšlenky staré dvacet let, kdy jsem dělal předsedu hospodářské komory,“ vzpomíná Bohumil Vrhel. Odměnit ty, kteří se o něco pozitivního zasloužili. Tato idea přetrvala dosud a stala se z ní prestižní událost, při které jsou oceňováni podnikatelé, živnostníci, rodáci a osobnosti regionu.

Podle Bohumila Vrhela bylo nasnadě, aby se podobná iniciativa dotkla také mladých lidí. „I když jde teprve o druhý ročník, myslím, že svůj význam už tenhle záměr získal. A berou ho vážně jak žáci a studenti, tak i učitelé. I oni se musejí posouvat kupředu, aby stačili požadavkům trhu práce,“ dodal s tím, že vychovávat si své budoucí zaměstnance upřednostňoval nejznámější český podnikatel Tomáš Baťa.

Mezi hosty Hodiny vítězů byli například starosta Strakonic Břetislav Hrdlička či senátor a ředitel nemocnice Tomáš Fiala. Oba označili VOŠ, SPŠ a SOŠ Strakonice za instituci, která dělá městu čest a dobré jméno.

Na programu slavnostního odpoledne 25. května bylo ocenění žáků SOŠ (obory mechanik seřizovač, zámečníka kadeřník), studentů SPŠ (vyhodnocení nejlepších ročníkových prací z oboru strojírenství a obalová technika) a vyhlášení učně roku 2022/23.