K místu u Haklových Dvorů, kde se zvíře snažilo vyprostit, museli hasiči dojít pěšky. „Chvíli jsme pozorovali, co se děje. A když se zvíře přestalo zmítat a zůstalo na vteřinu ležet, skočil jsem na něj. Přidali se ostatní a společně jsme ho zalehli,“ řekl Petr Švepeš z českobudějovického územního odboru Hasičského záchranného sboru.

Nešlo naštěstí o jelena, ale o menšího daňka. „I když nebyl tak velký, sám bych ho neudržel. Nejdřív jsem ležel chvíli já na něm a pak zase on na mně. Bylo vidět, že má ještě hodně sil,“ popsal situaci Petr Švepeš. Daněk byl drátem z ohradníku zamotaný v paroží dalšího daňka, který už byl ale bohužel mrtvý.

Zdroj: Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje

„Už jsme zachraňovali leccos. Labuť, kočku, ale daňka ještě ne. Naštěstí je daněk menší zvíře. Kdyby to byl kůň nebo kráva, tak bychom museli zasáhnout jinak a přivolat někoho, kdo by ho uspal. U daňka jsem se dlouho nerozmýšlel. Nakonec jsme na něm leželi tři a další ho odřezával,“ dodává hasič.

Videozáznam vyprošťovací akce, který už viděli ve všech koutech republiky, natočil cyklista, jenž událost hasičům ohlásil. Celý zásah podle slov hasičů nebyl zvlášť náročný, trval jen několik desítek minut. O druhého daňka, jenž nešťastnou událost nepřežil, se postarali přivolaní myslivci.