Startovalo se v šesti žákovských kategoriích, z nichž ty nejstarší nebyly téměř obsazené. „Škoda, neboť pořadatelé měli díky štědrosti sponzorů připravené krásné a hodnotné ceny,“ uvedla ředitelka ZŠ a MŠ Střelské Hoštice Dana Šatrová.

I když cesta do cíle někdy bolela a objevily se i slzičky, vše bylo brzy zapomenuto, neboť odměnu v podobě zdravého i sladkého mlsání si odnesl úplně každý. „Počasí nám přálo, bylo velmi příjemné a slunečné a i celková atmosféra byla pohodová,“ dodala další organizátorka Kateřina Beníšková.

Konalo se dvojí vyhlašování vítězů – jednak umístění celkové a následně pouze závodníků z MŠ a ZŠ Střelské Hoštice. „Velké poděkování patří všem, kdo se na sportovní akci podíleli sponzorsky, organizačně a nakonec i všem závodníkům včetně obětavého doprovodu,“ dodala Dana Šatrová. (pš)

Běh při Otavě 23. ročník 13. 10. 2023

Výsledková listina – celkem 149 účastníků

(běh se nekonal v letech 2020 a 2021 z důvodu pandemide covid – 19)

I. kategorie předškolní dívky 2018 a mladší 180 m celkem 17 závodnic

1. Eliška Hládečková MŠ Střelské Hoštice 2018 35,20 s

2. Mia Nováková MŠ Střelské Hoštice 2018 37,03

3. Marie Holoubková MŠ Střelské Hoštice 2018 39,35

4. Alice Pašavová SKI klub Strakonice 2018 41,02

5. Michaela Soukupová MŠ Střelské Hoštice 2018 41,81

6. Štěpánka Mašková MŠ Střelské Hoštice 2018 42,75

7. Anna Šilhanová MŠ Střelské Hoštice 2018

I. kategorie předškolní chlapci 2018 a mladší 180 m celkem 15 závodníků

1. Matěj Borovič MŠ Střelské Hoštice 2018 41,31

2. Dominik Častoral MŠ Novosedly 2018 41,85

3. Jakub Slivoně MŠ Střelské Hoštice 2019 42,88

4. Samuel Rejšek MŠ Střelské Hoštice 2019 43,80

5. Jan Bernad MŠ Stavbařů Strakonice 2018 49,63

6. Ondřej Němec SKI klub Strakonice 2019 50,64

7. David Čadek TJ Sokol Strakonice 2020

II. kategorie žákyně přípravka 2016 - 2017 400 m celkem 18 závodnic

1. Anna Kovářová ZŠ Dukelská Strakonice 2016 1:30,96

2. Ema Houdková ZŠ Dukelská Strakonice 2016 1:32,46

3. Sofie Boukalová ZŠ Katovice 2016 1:32,93

4. Kristýna Štěrbová ZŠ Dukelská Strakonice 2016 1:33,85

5. Beáta Šťastná ZŠ Dukelská Strakonice 2016 1:36,39

6. Veronika Kotrcová ZŠ Dukelská Strakonice 2016 1:41,55

7. Nikola Hϋbnerová ZŠ Střelské Hoštice 2016

II. kategorie žáci přípravka 2016 - 2017 400 m celkem 17 závodníků

1. Kristian Průcha ZŠ Volenice 2017 1:24,72

2. Marek Hládeček ZŠ Střelské Hoštice 2016 1:29,34

3. Adam Vlasák ZŠ Dukelská Strakonice 2016 1:30,30

4. Štěpán Švarc ZŠ Střelské Hoštice 2017 1:32,03

5. Tomáš Boukal ZŠ Střelské Hoštice 2017 1:40,04

6. Tadeáš Vinický ZŠ Střelské Hoštice 2016 1:41,01

7. Sebastian Novák ZŠ Střelské Hoštice 2016

III. kategorie žákyně nejmladší 2014 - 2015 680 m celkem 15 závodnic

1. Lucie Mašková ZŠ Dukelská Strakonice 2014 2:41,19

2. Karolína Kramlová ZŠ Sedlice 2015 2:42,43

3. Kristýna Půbalová ZŠ Poděbradova Strak. 2015 2:48,91

4. Ema Housková ZŠ Dukelská Strakonice 2014 2:49,73

5. Anna Janečková ZŠ Dukelská Strakonice 2015 2:50,61

6. Adriana Kaplanová ZŠ Dukelská Strakonice 2015 3:02,01

7. Tereza Glazunová ZŠ Dukelská Strakonice 2014

III. kategorie žáci nejmladší 2014 - 2015 680 m celkem 23 závodníků

1. Tomáš Kouba ZŠ Dukelská Strakonice 2014 2:31,69

2. Oliver Jirouš ZŠ Poděbradova Strak. 2014 2:32,55

3. David Rychtář ZŠ FLČ Strakonice 2015 2:34,01

4. Matyáš Novák ZŠ Střelské Hoštice 2015 2:38,28

5. Jan Beníšek TJ ČZ Strakonice 2014 2:39,04

6. David Smola ZŠ Dukelská Strakonice 2014 2:41,19

7. Matyáš Jáchym ZŠ Katovice 2015

IV. kategorie žákyně mladší I 2012 - 2013 800 m celkem 17 závodnic

1. Agáta Bažatová ZŠ FLČ Strakonice 2012 2:53,07

2. Barbora Šefčíková ZŠ Dukelská Strakonice 2013 2:53,71

3. Agáta Soukupová ZŠ Dukelská Strakonice 2013 2:55,74

4. Lucie Půbalová ZŠ Poděbradova Strak. 2013 2:56,96

5. Terezie Rychtářová Gymnázium Strakonice 2012 3:07,31

6. Magdaléna Šípová ZŠ JAK Horažďovice 2012 3:09,56

7. Klára Zahradníková ZŠ Dukelská Strakonice 2013

IV. kategorie žáci mladší I 2012 - 2013 800 m celkem 14 závodníků

1. Patrik Průcha ZŠ Volenice 2013 2:45,06

2. Roman Peterka ZŠ Dukelská Strakonice 2012 2:47,37

3. Šimon Šťastný ZŠ Dukelská Strakonice 2012 2:51,46

4. David Částka ZŠ Dukelská Strakonice 2013 2:55,85

5. Eduard Zach SKI klub Strakonice 2012 2:56,26

6. Mirek Pechlát ZŠ Dukelská Strakonice 2012 2:57,61

7. Matěj Votava ZŠ Střelské Hoštice 2013

V. kategorie žákyně mladší II 2010 - 2011 1080 m celkem 7 závodnic

1. Lucie Němejcová ZŠ Dukelská Strakonice 2011 3:57,90

2. Julie Fiche ZŠ Dukelská Strakonice 2011 4:16,14

3. Kristýna Fϋrbachová ZŠ Dukelská Strakonice 2011 4:27,60

4. Lucie Binhaková ZŠ Dukelská Strakonice 2010 4:56,71

5. Tereza Tesařová ZŠ Dukelská Strakonice 2011 5:10,61

6. Kristýna Bednaříková ZŠ Dukelská Strakonice 2011 5:32,36

7. Ema Pelešková ZŠ Dukelská Strakonice 2011

VI. kategorie žáci mladší II 2010 - 2011 1080 m celkem 3 závodníci

1. Daniel Částka ZŠ Dukelská Strakonice 2010 3:46,34

2. Dominik Čadek ZŠ Povážská Strakonice 2011 3:55,83

3. Tomáš Kán ZŠ Dukelská Strakonice 2010 4:02,37

VI. kategorie žákyně starší 2008 - 2009 1200 m celkem 1 závodnice

1. Julie Bartáčková ZŠ Dukelská Strakonice 2009 4:43,14

VI. kategorie žáci starší 2008 - 2009 1200 m celkem 2 závodníci, 1 mimo soutěž

1. Jakub Kunzman ZŠ Katovice 2009 4:05,24

Mimo soutěž:

Matthew Fiche SG Nové Město n. M. 2007 3:59,71