Dávná minulost plná velkoústých hesel a provolání ožila v pátek 1. května v Čejeticích. Místní se rozhodli, že v duchu pořádné nadsázky připomenou doby, kdy z tribun kynuli lidem s hesly a transparenty sebejistí papaláši, kdy ulicemi projížděly alegorické vozy ozdobené fábory a které už několik dnů před Oslava 1. máje v Čejeticíchoslavami stály v dílnách a nevydělávaly peníze. „Chtěli jsme připomenout dobu, kdy neúčast na oslavách Svátku práce byla těžkým prohřeškem. A také absurditu všech těch hesel, provolávání a postojů. To, že přijde téměř 500 lidí, nikdo z nás ale nečekal. Všem děkujeme," řekl organizátor akce Miroslav Zelenka, který se velmi přesvědčivě zhostil role generálního tajemníka komunistické strany Jarouše Kokeše.

Pro mladší generaci byla akce zábavou, ti dříve narození ale měli na co vzpomínat. „Moc se to podařilo. Také si pamatuji, jak jsme museli do průvodu a volali jsme Až žije KSČ, hurá!" zavzpomínal jeden z přítomných mužů.

V průvodu nechyběli pionýři, cvičenky, sportovci, prodavačky, ale také rolníci a dělníci. Na trasu průvodu od mateřské školy do sportovního areálu vyjelo také několik alegorických vozů. A to vše pod přísným dohledem VB.