Rekonstrukce viaduktu u ČZ je v plném proudu už druhý týden, teprve nyní se však radnici podařilo dojednat definitivní podmínky výluky. Tu si vynutí na trati České Budějovice – Plzeň mezi stanicemi Strakonice a Katovice v druhé polovině srpna stavební práce.

I když jednání trvala dlouhou dobu, přinesla své ovoce. Za potřebné přerušení vlakové dopravy, která přes viadukt vede, zaplatí město nakonec mnohem méně, než původně uvažovalo.

Hodinová sazba za každou byť započatou hodinu výluky je podle právě schválené smlouvy 7010 korun. „Na začátku jsme se bavili o částce kolem pětatřiceti tisíc korun za hodinu. Podařilo se to stlačit na pětinu. V celkových částkách se tak už nepohybujeme v desítkách milionů, ale v milionech,“ zhodnotil včera tajemník městského úřadu Jan Tůma.

Úplná výluka bude ve zmíněném úseku nepřetržitě od 9.30 hodin 14. srpna do 5 hodin 3. září. Výluka pro dokončovací práce pak ve dnech 2., 3. a 4. října od 21.20 do 4.50.

Zároveň s výlukou dojde i k úplnému uzavření průchodu pod viaduktem. Zatím totiž uzavírka platí jen pro automobily a pěší či cyklisté se tudy ještě dostanou.

Motoristé by se měli dočkat nového podjezdu, který umožní souběžnou jízdu automobilů v obou směrech, až v říjnu. To vše doplní chodníky po obou stranách. Větší podjezdová výška pak umožní průjezd běžným autobusům.