Prvenství získaly Ražice. Úspěchy sklidily i další z „našich“ Řepice a Kadov

Z obcí na Strakonicku patří nejlepší umístění Malenicím, skončily na druhém místě. O třetí příčku se dělí českobudějovický Jankov a táborské Radětice.

"S výsledkem jsme určitě spokojení, druhé místo je dobré. Ve svém úsilí ale rozhodně nepolevíme a přihlásíme se i do dalších ročníků. Zastavit by nás mohlo jen vítězství, po kterém už se soutěže zúčastnit nemůžeme,“ řekl místostarosta Malenic Vladimír Zatloukal.

Malenice se do soutěže Jihočeská vesnice roku zapojují téměř od začátku.Je to ocenění za veškerou aktivitu. Mezi mnoho zdařilých akcí patří již tradiční Obecní ples a předávání koláče smíchu. Ten patří člověku, který se nějakým způsobem zasloužil o kulturu v obci a obveselování lidí. Podlesní koláč získal na lednovém plese kouzelník Gino, na snímku se starostou Josefem Bláhovcem (vpravo). Ze známých osobností přebírala v Malenicích koláč například herečka Jiřina Jirásková.

O tom, že se obce ze Strakonicka ani na třináctém ročníku soutěži neztratily, svědčí i další ocenění. Řepice získala Bílou stuhu za činnost mládeže a starostce Kadova Vladimíře Tomanové udělila komise čestné uznání. Obec je nominována i na cenu jihočeského hejtmana.

Oficiální předání cen se uskuteční 24. srpna ve vítězné obci, tedy Ražicích. Dobré umístění v soutěži přináší obcím možnost výhodnějšího čerpání dotací.