Na přetřes znovu přišel více než po roce projekt veřejných toalet ve městě. Tentokrát však došlo k významnému posunu. Radnice už neuvažuje o nákupu celých buněk automatických záchodků od francouzské firmy, ale pouze některých jejich komponentů.

Dodávaný betonový skelet má nahradit klasická zděná stavba. „Tu by také bylo možné lépe přizpůsobit prostředí, kde se právě bude nacházet,“ vysvětlil tajemník městského úřadu Jan Tůma. Hlavní výhodou však bude především to, že to vše vyjde mnohem levněji. Podle analýzy odboru rozvoje radnice by to mohlo být dokonce zhruba o dvě třetiny méně než kompletní dodávka od Francouzů.

Na svém posledním jednání už radní odsouhlasili uzavření smlouvy o dílo na vypracování konkrétního projektu jednotlivých objektů záchodků ve městě. Radnice má vytypované tři lokality, kde by se nové toalety měly objevit. Je to u Hvězdy, u sv. Markéty a v prostoru parkoviště proti kinu Oko.

„Už aby to bylo. Veřejné záchodky městu opravdu chybí. A vždycky není otevřená nějaká restaurace, kam by si člověk mohl dojít,“ zmínila se jedenašedesátiletá Eva Soukeníková.