Nezištně zpracovala projekt na opravu drobných sakrálních staveb ve Svazku obcí dolního Pootaví a dostala cenu. Starostka Cehnic a předsedkyně Svazku Helena Sosnová převezme v pondělí 3. března na kraji Plaketu za péči o válečné hroby. „Netušila jsem, že se něco takového bude oceňovat. Je to pro mě velké překvapení," podotkla.

Díky jejímu projektu se podařilo opravit několik válečných hrobů, například v Paračově či v Jiníně. „Ráda zpracovávám projekty s přesahem. K vytvoření tohoto projektu mě přiměla skutečnost, že jsme před časem nechali opravit památník u nás v obci na návsi. Pak jsem si řekla, že by bylo dobré pomoci i ostatním obcím," vysvětlila Helena Sosnová.

Ocenění za svou práci dostala vůbec poprvé. Obec už jich na svém pomyslném kontě má několik. Mezi těmi posledními je například Zelená stuha ze soutěže Vesnice roku 2013. Cehničtí ji dostali za příkladnou péči o zeleň. Předcházela jí promyšlená a po několik let postupně realizovaná úprava veřejných prostranství a výsadba nových dřevin v Cehnicích a Dunovicích.