Odříznutý od světa zůstal v pondělí 10. června v podvečer Dům klidného stáří sv. Anny. Přes provizorní most se kvůli vzedmutému Smiradickému potoku totiž autem nikdo nemohl dostat. Deníku to potvrdila ředitelka domova Olga Medlínová. „Jedna seniorka, která se vracela zpět, musela dojít pěšky až nahoru. Autem to nebylo možné," dodala. Přes potok vede provizorní můstek pro pěší. Ten místní zpevňovali dřevěným zábradlím.

Smiradický potok, který Sousedovice protíná, zaplavil v obci několik domů. „Měli tam tak dvacet čísel vody," popsal situaci velitel Sboru dobrovolných hasičů Sousedovice Jaroslav Rubeš.

Obyvatel František Vávra spolu s dalšími obyvateli plnil pytle pískem. Stavěli provizorní hráz. „Je to horší než minulý týden. To se voda z břehů nevylila. Teď se bojíme, má pršet celou noc," dodal.

V obci klidnou noc rozhodně neměli. Protože předpověď slibovala další vydatné srážky, drželi dobrovolní hasiči i místní lidé v noci hlídky. Strakonickému deníku to včera řekla Božena Mikasová. Ta zároveň uvedla, že obavy z pondělního večera se nenaplnily. „Voda ve Smiradickém potoce přes noc už naštěstí nestoupla. Nyní je na svém normálu. Bez problému se přes něj dostanou i ti, co míří do Domu klidného stáří sv. Anny," konstatovala.

Voda si v pondělí našla cestu z břehů i v Mutěnicích a Radošovicích. Tam se do domů ale naštěstí nedostala.