Zelené pivo je specialita, která si u milovníků pivního moku našla své místo. „Konzumace Velikonočního zeleného speciálu má stále vzrůstající tendenci. Je to jedna z možností, jak dodržet tradici a na Zelený čtvrtek si dát něco zeleného. Lidé také využívají tyto speciály jako dárky,“ uvedl obchodní ředitel Pivovaru Strakonice 1649 Martin Man. Pro toho, kdo s ochutnáním váhá, doplnil, že zelené pivo je klasický pivní nápoj, chutná jako pivo, jen barva je zelená.

Tradičně zelené pivo ze Strakonic narazí na Zelený čtvrtek 28. března například v Sokolovně Strakonice, v Hospodě U Tomáše ve Strakonicích nebo Na Křenovce v Radomyšli. Sládek strakonického pivovaru Vlastimil Matej připomněl, že základem zeleného piva ze Strakonic je hořký ležák. „Ten doplňuje báze s příchutí kopřivového čaje, která vytváří zajímavou zelenou barvu, ale zároveň příliš neovlivňuje klasickou chuť piva,“ vysvětlil. Zelená pivní specialita si podle něj každoročně získává více příznivců.

Ulice Volyňská ve Strakonicích den před svým úplným uzavřením.
Jak pokročily práce na Volyňské? Takhle vypadala těsně před celkovým uzavřením

Strakoničtí kromě sudů připravili Velikonoční zelené v lahvích nebo dárkových krabičkách, k mání jsou ve strakonické pivovarské prodejně nebo v síti Jednoty. „Velikonoční zelený speciál má dominantní hořkou chuť a obsah alkoholu 4,8 procenta,“ dodává Vlastimil Matej.

Tady si můžete Velikonoční speciál vychutnat:

Strakonicko: Sokolovna Strakonice, U Tomáše Strakonice, Na Křenovce Radomyšl, Na Rychtě Sedlice, U Balounů Mladějovice, U Vondrášků Katovice, Lidový dům Čestice.

V okolí: Ostrov Písek, Hospoda Na Skalce Pamětice, Hotel Prácheň Horažďovice, Bílá Růže Horažďovice, Zlatý Jelen Horažďovice