Zákon upravuje prodejní dobu obchodů o státních svátcích. Zatímco v pátek si bez obav nakoupíte, v pondělí zůstanou dveře marketů uzavřené. Znovu se otevřou v úterý.

Otevírací doba o Velikonocích 2024:

  • Velký pátek 29. března - většina velkých obchodů bude otevřená
  • Bílá sobota 30. března - obchody jsou otevřené
  • Velikonoční neděle 31. března - obchody jsou otevřené
  • Velikonoční pondělí 1. dubna - obchody zůstávají zavřené
Nebyli jste svědky vážné dopravní nehody na silnici mezi Budějovicemi a Dasným?
Řidič na Budějovicku srazil cyklistu, ten utrpěl vážná zranění

Velký pátek

Zákon obchodům s prodejní plochou přes 200 metrů čtverečních nařizuje mít na státní svátky zavřeno. Existují ale výjimky. Během tzv. malých státních svátků mohou mít otevřeno. Mezi ně se řadí i Velký pátek. Pro většinu prodejců se bude jednat o běžný pracovní den. Podle zjištění Deníku žádný z velkých obchodních řetězců prodejny nezavře.

Velikonoční neděle

Obchody zůstanou otevřené podle běžné pracovní doby.

Majálesový průvod 2023.
Majálesový průvod, to bude rachot, zatím v Budějovicích znají kandidáty na krále

Velikonoční pondělí

V marketech si nenakoupíme, velké prodejny musí zůstat ze zákona uzavřené. Otevřeno smí mít pouze prodejny nacházející se na místech se zvýšenou koncentrací lidí – jedná se třeba o nádraží. V budějovickém OC Mercury budou v pondělí otevřeny všechny obchody do 18 hodin, včetně hypermarketu Albert.

Zavřeny zůstanou obchody budějovického IGY Centra, bavit se ale můžete v multikině CineStar, které je jeho součástí. Promítat bude 1. dubna od 11.15 h, a to rodinný film Gump - jsme dvojka, který se točil v Táboře. Vybírat ale můžete z dalších dvanácti snímků. Stejně tak bude mít otevřeno i multikino ve Čtyřech Dvorech; tam začínají už v 10.45 h.