„Nic výjimečného se nestalo, ale předpokládali jsme, že volební účast bude vyšší. Do uzavření volebních místností je ale ještě hodina, tak uvidíme,“ uvedla za volební komisi Ludmila Mrázová.

I když průběh voleb bývá v místě klidný, občas se stanou kuriózní věci, na které komisaři s odstupem času s úsměvem vzpomínají. Třeba když se jednomu voliči podařilo hodit do volební urny spolu s obálkou i občanský průkaz. „Nic se vyndávat nesmí, urna je úředně zapečetěná…,“ vysvětluje prekérnost situace Ludmila Mrázová. Dotyčný si tak musel počkat na svůj průkaz až po volbách.

Stalo se prý i to, že volič přišel s propadlou občankou, k volbám připuštěn nebyl. „A jednou jsme tu dokonce zamkli redaktora vašeho Deníku. No, byly dvě hodiny, musela se zamykat volební místnost,“ usmívá se Dana Farková, která ze šestičlenné volební komise v Cehnicích zasedala za pultík u voleb nejčastěji.

Mezi voliči byla v Cehnicích i jedenadvacetiletá Andrea Sosnová."Volím pravidelně od osmnácti let a ve všech volbách. Dostala jsem to doma tak trochu rozkazem," usmívá se Andrea s tím, že doma probíhá před každými volbami rodinná diskuse.