Ve volebním okrsku č. 7 v budově Městského úřadu Vodňany. Proběhly pod dozorem Čeňky Ryšlinkové mladé předsedkyně, kde po zahájení voleb měli už 32 odvolených z 645 volicích. Stále přicházeli další voliči, a byli překvapeni z účasti.

Ve volebním okrsku č. 8 také v budově Městského úřadu Vodňany měli hned o zábavu postaráno. Začátkem voleb v pátek přestala jít elektrika, tak nemohli koukat na videa ze školení pro komise ani si udělat kafe. Podařilo se rychle opravit a za kvalitního vedení předsedkyně Marty Vejvodové odvolilo v pátek 110 voličů z 515 volicích.

Následoval volební okrsek č. 9, kde vládla dobrá nálada a pohoštění u vstupu. Zde se nechodí jen volit, ale i pro úsměv a něco dobrého. Byl zde velký zástup voličů, a jak bylo vidět o volby je zájem. Bylo zde na řadě 921 voličů z toho 120 odvolilo brzo po začátku voleb. Předsedkyně byla Vendulka Mucková a práce v komisi baví.

Další volební okrsek byl č. 5 ve Sportovní hale, kde jeden volič zapomněl třikrát občanský průkaz. Musel se vracet domu, ale nebyl jediný. Předsedkyně byla Věra Vondrášková 66let a už 6let působí ráda v komisi. Školení měla komise ve Strakonicích, a instruktážní video si prohlídly na místě. Bylo zde na řadě 805 voličů z toho 320 už odvolilo v sobotu ráno. Ve všech volebních místnostech vládla dobrá nálada. Tak to má být, abychom chodily k volbám rozhodnout o své budoucnosti.

David Rošický