O novinku se postaral Erwann Mallier, původem Francouz žijící téměř 19 let v Čechách. Osm let pracoval v Písku v automobilovém průmyslu, pak odešel do Brna. „Věděl jsem, že se chci vrátit do Písku a dělat něco svého. Když jsem se setkal s tímto projektem, řekl jsem si, že to je ono,“ popsal Erwann Mallier, vzděláním strojní inženýr.

Inspirovat se nechal v zahraničí. „Ve Francii v současné době funguje přibližně 1500 těchto automatů. Zájem o ně rostl hlavně v době covidu,“ říká s tím, že by rád také v České republice rozšířil projekt do dalších míst. A protože se podle něj v Písku osvědčil, obrátila se jeho pozornost do Strakonic.

Řízek, kuřecí nebo vepřový. Jídlo, které nesmí v české restauraci chybět.
Řízek trochu podražil. Přesto na jídelním lístku nesmí chybět

Automat funguje pod značkou Fizza, která má stroje ve Švédsku či Finsku. „Chce to čas, ale věřím, že si své klienty najde i ve Strakonicích,“ uvedl Erwann Mallier.

Pizza se v automatu udržuje chlazená, nikoli mražená. Počítač hlídá, aby zde nezůstala víc než 72 hodin. Zákazník si ji může koupit v tomto stavu a doma dát do trouby, nebo nechat dopéct ve speciální peci, která je součástí stroje. Do tří minut pak automat vydá teplou pizzu v krabici. Na výběr je z devíti druhů a platit lze pouze kartou.