Strakonice – Nejen zasportovat si a přispět na dobrou věc – nabízí letošní Běh naděje, který se uskuteční ve čtvrtek 15. září na strakonickém hradě. Účastníci se mohou rovněž setkat s úspěšnými sportovci či zajít na koncert Pavla Callty, kterého si mnozí pamatují ze soutěže Česko Slovensko má talent.

Slavnostní zahájení Běhu naděje začne v půl deváté na druhém nádvoří hradu ve Strakonicích. „Startovat se bude od brány na třetím nádvoří od 8.45 hodin, poslední běžci se mohou vydat na trať ve 12 hodin," řekla kapitánka Jana Samcová, tisková a informační důstojnice 25. protiletadlového raketového pluku.

Trasa v délce dva a půl kilometru povede strakonickým Podskalím a je možné ji absolvovat libovolným způsobem – nejen během, nýbrž i chůzí, na kole, invalidním vozíku, s kočárkem či na koloběžce.

Organizátoři připravují zajímavý doprovodný program. Od deseti hodin proběhne před letním kinem autogramiáda sportovců z Armádního sportovního centra Dukla Praha. V půl jedenácté začne v letním kině koncert oblíbeného českého zpěváka Pavla Callty. Chybět nebudou ani soutěže pro děti.

Charitativní akci na podporu boje proti rakovině pořádá 25. protiletadlový raketový pluk ve spolupráci s městem Strakonice a Muzeem středního Pootaví. Jedná se o nesoutěžní akci, jejímž smyslem není jen absolvovat vymezenou trať, ale i vyjádřit solidaritu s lidmi, kteří onemocněli touto zákeřnou chorobou. „Nedílnou součástí je dobrovolná finanční sbírka, ze které jsou hrazeny různé projekty v oblasti léčby rakoviny," doplnila Jana Samcová.

V letošním roce probíhá již devátý ročník Běhu naděje.