Pondělí, středa, čtvrtek a pátek od 8 do 11 hodin, v úterý od 15 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 10 hodin. "Nám to stačí, koupíme tady vše, co potřebujeme. A když je třeba větší nákup, jedeme do marketu do Vodňan," říká místní obyvatelka, paní Věra. V úterý 21. února si zaskočila pro pár běžných věcí - noviny, pečivo nebo cigarety. "V roce 2017 byl krám zavřený déle než rok. Když jsme chtěli nakoupit, museli jsme do Drahonic. Byla to komplikace," dodává.

Obchod patří obci a prodavače tady dělá starosta Jan Šídlo. "V roce 2020 jsme vzali obchod, poštu a místní hospodu pod sebe. Bylo by asi jednodušší nechat krám zavřený, ale to jsme nechtěli," říká.

Obchod je tak prakticky otevřen v hodinách provozu pošty. "Lidé sem zajdou nakoupit, vyřídit poštu a někdy i obecní věci," dodává Jan Šídlo. Kromě starostování, pošmistra a prodavače pracuje oficiálně v Českých Budějovicích. "Lidé ve Skočicích jsou v pohodě. Nedějí se tady žádné naschvály. Je to sice časově náročné, ale zvládnout se to dá," chválí své spoluobčany.

Obchod začal znovu fungovat v květnu 2018. V roce 2020 bývalá nájemkyně provoz ukončila.