Největší investiční akcí v roce 2015 byla podle starosty Jana Šídla kompletní oprava střechy na budově Kampeličky. „V budově je pět bytových jednotek, knihovna a společenská místnost. Oprava střechy stála 320 tisíc korun, 180 tisíc jsme dostali od kraje v Programu obnovy venkova."

V letošním roce se chce obec zaměřit především na bezpečnost svých občanů. „V části obce chceme vybudovat asi 250 metrů chodníku s místem pro přecházení. Snažili jsme se prosadit přechod pro chodce, ale ten nám bohužel nebyl povolen. Vybudování chodníku přijde na 696 tisíc korun, z toho 210 tisíc pokryje dotace z Programu obnovy venkova," dodal Jan Šídlo.

V obou obcích bude také nainstalován nový radar a opticko psychologická brzda. V uskutečněné anketě si zlepšení dopravní situace přáli sami obyvatelé. „Jsem rád, že těmito kroky trochu přispějeme ke zvýšení bezpečnosti v obci. Sice už máme přes dvacet let plány obchvatu, ale obávám se, že se ho jen tak nedočkáme," uzavřel starosta.

Kulturní akce

Největší událostí roku je bezpochyby Skočická pouť, která se koná v neděli 3. července. Za zmínku stojí také Adventní koncert v kostele Navštívení Panny Marie, který se bude letos konat již počtvrté v řadě. Výtěžek z koncertu jde vždy nějaké dobročinné organizaci. Mezi tradiční akce patří také masopust v Lidmovicích, kde se každoročně schází okolo 20 masek.

Poslední den v roce se také koná letos již 12. ročník pochodu na kopec Hrad, na jehož vrcholu se nachází keltské mohylové pohřebiště. V loňském roce se pochodu zúčastnilo 90 lidí.

Spolky

V obou obcích fungují Sbory dobrovolných hasičů. Podle starosty SDH Skočice Pavla Balouna se jedná o malý sbor. „Máme 33 členů, z toho sedmičlennou zásahovou jednotku. Pravidelně provádíme námětová cvičení a občas se zúčastníme nějaké soutěže."

V Lidmovicích má podle starosty SDH Marka Pešky 31 členů a funguje už od roku 1893. „SDH v naší obci zaštiťuje většinu kulturních akcí, máme i soutěžní družstvo, ale pravidelně nesoutěžíme."

V obou případech se SDH podílejí na spolupořádání kulturních akcí a ve Skočicích pořádají vlastní ples.