Těšit se samozřejmě můžete na klasický sortiment vánočních trhů – na horký svařák i trdelník, čerstvě upražené oříšky v karamelu, autentickou kovárnu pod širým nebem, prodej farmářských a řemeslných výrobků, stejně jako i na ukázky rozličných řemesel. Chybět nebudou ani koledy, vánoční strom či vystoupení flétnového souboru z blatenské základní umělecké školy.

Kromě produktů, které se vážou k tradici českých Vánoc, zažijete v Blatné také spoustu jedinečného a výjimečného. Budete moci ochutnat polévku podávanou přímo paní baronkou Janou Hildprandt Germenis, dále budou k ochutnání speciality řecké, italské a havajské kuchyně. Rozšířené prohlídky zámku Blatná jsou při této příležitosti samozřejmostí a věřte, že objevíte zámecká zákoutí, která jsou běžně veřejnosti nedostupná.

V neposlední řadě čeká na vás a vaše děti, vnuky a vnoučata hravý doprovodný program v Městském muzeu Blatná, kde probíhá expozice stavebnice MERKUR, která se stala v naší zemi opravdovým fenoménem. Od 14:00 do 17:00 si budou moct děti vytvořit speciální vánoční merkurové přání. Konstruktérům začátečníkům pomůže se sestavením jednoduchých modelů pan Pavel Mašek z Merkur kroužku při DDM Blatná. Váš výtvor pak vyfotíme s vánočním pozadím a merkurové fotopřání si odnesete domů. Cena je 20 Kč za jedno fotopřání.

Těšíme se na vás o druhé prosincové předvánoční sobotě, ať už na zámeckém nádvoří nebo v Městském muzeu.

Michaela Sikorová, CKVB