Už před nějakou dobou se ale objevily zprávy o rozkolu v tomto hnutí nejen ve Strakonicích, ale i na krajské úrovni. V uplynulém týdnu k rozkolu skutečně došlo a ze strakonické organizace odcházejí někteří členové. Jedním z nich je právě i radní Josef Moučka, který říká: „V prostředí, které v ANO panuje, se pracovat nedá. Vedení s námi nejednalo férově," uvádí Josef Moučka v rozhovoru pro Strakonický deník.

Proč jste se rozhodl odejít?

Chtěli jsme problémy, které se objevily, řešit demokraticky na místním i oblastním sněmu, jak bývá zvykem. Nedošlo k tomu.

Říkáte chtěli. Kolik lidí tedy odchází?

V tento okamžik vím o čtyřech, předpokládám, že se ještě přidají další tři nebo čtyři členové.

Mluvil jste o problémech, ale také se objevily vaše „přestřelky" se šéfkou oblasti Marcelou Vlčkovou. A není žádným tajemstvím, že jste moc rádi neměli ani jako šéfka představenstva pivovaru a člen dozorčí rady této společnosti.

Jen jsem reagoval na lživé články na moji osobu, které se v tomto periodiku objevily.

Šlo tedy ve vašem případě o osobní věci?

Určitě. Chtěl jsem například za naši oblast kandidovat do krajských voleb. Bylo mi ale řečeno, že nebudu mít žádnou podporu. Což je víceméně jasný zákaz.

Jaké byly další důvody odchodu z hnutí?

Chtěli jsme přijmout nové členy. Šlo o lidi, které jsme znali, ale postoj vedení byl odmítavý. Pak jsme se také dozvěděli, že se na kraji hovoří o zrušení naší organizace kvůli dění uvnitř. Poté mělo dojít k založení nové organizace, ale už s loajálními členy.

Bude mít váš odchod z hnutí dopad na vaši práci v radě a zastupitelstvu?

Určitě ne.

Zvažujete jiné politické angažmá?

V tento okamžik ne. Pokud by taková nabídka přišla, rád bych se zúčastnil krajských voleb třeba jako nezávislý kandidát, abych poznal jejich atmosféru. Ale nijak se neangažuji. Dám si chvilku klid.