Varnu pervitinu objevila policie v úterý 30. září v ranních hodinách v rodinném domě v Cehnicích. Jedním ze zadržených je třiatřicetiletý J. K., jehož celé jméno redakce zná, ale z důvodu vyšetřování jej nemůže uvést.
Našemu Deníku se však podařilo mluvit s jeho matkou. Ta podle svých slov neměla o existenci varny ani tušení. „Vím, že měl na balkoně malé rostlinky konopí, ty ale zničil. O tom, co má ve sklepě, jsem vážně neměla ani ponětí," řekla se slzami v očích.
Spolu s J. K. policie zadržela i P. K., který podle informací zjištěných Deníkem, měl J. K. dodávat léky na výrobu drog a samotné výroby se měl účastnit. U něj policie při razii našla několik rostlin konopí, ty ale podle neověřeného zdroje sám odevzdal.
Potřeby na výrobu drog, které policie našla při domovní prohlídce u J. K., byly podle mluvčí police Jaromíry Novákové odeslány na expertízu. „Vyšetřování je na začátku, v případu zatím nebyl nikdo obviněn," řekla s tím, že více informací policie poskytne zítra.
Deník také zjistil, že J. K. byl za obdobnou činnost trestán. V minulých letech policie objevila marihuanové pole u Třešovic. To podle místních patřilo právě J. K., potvrdila to i jeho matka.
V obci a v okolí byli J. K. a P. K. známí jako uživatelé drog. U J. K. měli policisté při razii najít i zbraně. To ale policie zatím nepotvrdila. 

Policie v případu výroby drog zatím nikoho neobvinila

Byl to sígr už od školy. Tak o třiatřicetiletém J. K. z Cehnic, u nějž našla policie v úterý 30. září zařízení pro výrobu pervitinu, mluví lidé z obce a okolí.
„Jezdil tu dokonce zdrogovaný a střílel lidem na komíny," zmínil se Deníku zdroj, jehož jméno redakce zná, ale vzhledem k situaci ho nebude zveřejňovat. „Zbraně u něj při razii údajně taky našli," dodal.
To ale policie nepotvrdila ani nevyvrátila. „Zatím se k případu nebudeme vyjadřovat, více informací poskytneme ve čtvrtek," řekla včera odpoledne mluvčí jihočeské policie Štěpánka Uhlířová.
Spolu s J. K. zadržela policie i P. K. Ten měl J. K. zásobovat léky, ze kterých pak drogu vařili. „Měl u sebe víc než stovku receptů," dodal zdroj, který je do kauzy zainteresován.
Ve vyšetřování kauzy je policie teprve na začátku. „Provádíme výslechy, nikdo nebyl v současné době obviněn," podotkla včera dopoledne mluvčí strakonické policie Jaromíra Nováková.
Podle informací, které jsme získali, byli oba muži včera v odpoledních hodinách propuštěni.
Deník se bude případem i nadále zabývat.