V pátek 5. ledna v 8 hodin ráno navštívili tito mudrcové i redakci Strakonického deníku a hned u dveří nám nejprve zazpívali. „Jdeme letos poprvé a moc se na to těšíme,“ řekly současně Ema Sokolová(10), Elena Šípová(10) a Nela Petrová (8).

Skupinku pro Tříkrálovou sbírku zorganizovala maminka jedné z dívek. „Když jsem pracovala v domově pro seniory v Sousedovicích, také jsem chodila koledovat. Tenkrát jako zaměstnanec. Ale vloni už jsem šla jako dobrovolník,“ řekla zdravotní sestra Lucie Petrová.

Mladí koledníci chodí vždy v doprovodu jedné dospělé osoby, která má očíslovaný průkaz koledníka. Ten musí souhlasit s číslem zapečetěné kasičky.


„Chodíme od rána a skončíme v poledne. Peníze, které získáme se pak dostanou k dětem, které nemají v životě takové štěstí jako my,“ řekla desetiletá Elena Šípová.

Výtěžek z letošní Tříkrálové sbírky, kterou opět pořádá Charita České republiky, půjde na pomoc nemocným nebo handicapovaným lidem. Také seniorům a dalším sociálně potřebným skupinám lidí.

  close Tři mudrce z dálného východu představovaly dívky ze ZŠ. F.L.Čelakovského. Zleva: Nela Petrová, Ema Sokolová a Elena Šípová. info Zdroj: Deník/ Lenka Pokorná zoom_in