Lyžařský svah na Hradišti v Písku se ve středu 9. ledna odpoledne po letech opět zpřístupní veřejnosti. Areál má za sebou rozsáhlou rekonstrukci a ve středu v 16 hodin se slavnostně otevře. I když tomu počasí posledních dní příliš nepřálo, díky umělému sněhu se bude lyžovat.

Lyžařský areál
Areál lyžařského svahu v Písku je starý přes 40 let.
Veřejnost si tu však už dlouho nezalyžovala. Svah využíval pouze místní lyžařský klub, který ho v mezích možností udržoval pro své potřeby v provozu.
Točila se tu scéna z filmu Discopříběh, jelikož byl areál díky umělé sjezdovce na jihu Čech výjimečný.
Svah měří cca 230 metrů.

„Museli jsme však přikročit k omezené variantě. Vlek bude jezdit, ale lyžovat se bude jen na dvou třetinách sjezdovky. Svah se nepodařilo zasněžit úplně,“ informovala místostarostka Písku Petra Trambová. V provozu bude také lyžařský koberec pro děti.

Lyžovat se bude ve středu od 16.30 do 19 hodin, a to zdarma.

Lyžařský svah dostal nový vlek včetně odbavovacího systému, sjezdovka je osvětlena a vybavena systémem umělého zasněžování včetně sněžných děl. „Rekonstrukce, kterou provedla společnost Metrostav, stála necelých patnáct milionů korun bez DPH,“ informoval Petr Matoušek z odboru investic a rozvoje MÚ Písek.

Město Písek je majitelem lyžařského svahu, avšak provozovat ho bude společnost Ski Kory, která vyhrála výběrové řízení. Za pronájem bude platit 25 tisíc korun ročně plus veškeré energie.

Město se ale bude o novou zimní atraktivitu dál starat. „Letos bychom rádi rozšířili parkovací plochy u svahu a upravili schodiště, které sem vede od staré úpravny vody,“ doplnila místostarostka Petra Trambová.