V pátek 12. února v podvečer přivezli psa strážníci z Písku. Nemají v záchytných klecích boudy a fenka, kterou našli, se už dost klepala zimou. Pro fenečku si do Strakonic hned druhý den přijeli majitelé. Štěstí v neštěstí měl v pondělí 15. února maltézský psík, kterého se na náměstí ujala jedna žena a vzala ho k sobě domů, kde ho strážníci vyzvedli a dopravili do útulku. I pro toho si panička přišla.

Tentýž den byli v útulku ubytováni ještě dva další psi. Zlatý retrívr, který bloumal kolem Lidlu, a fenka křížence, která pobíhala na Písecké. Podle vedoucí útulku Jitky Zdychyncové jsou retrívrovi asi čtyři roky, je sice čipovaný, bohužel však není registrovaný. „Ze začátku byl ve velikém stresu, dokonce i agresivní a nechtěl nás k sobě pustit. Měl ale hlad a my zase jídlo, takže si to rozmyslel a začal s námi kamarádit. Teď už je v pohodě. Miluje hračky, umí základní povely. Je velmi temperamentní, bude potřebovat akčního pána,“ popsala chování a povahu nového člena útulku a dodala, že mu říkají Baron, protože se tváří vznešeně.

Ranní mrazík.
Mrazík nám zkrášlil ráno

Fence křížence nebyl ještě rok a bude s ní podle pracovníků útulku hodně práce. „Trvalo dva dny, než k nám získala důvěru, ležela v kotci a jen na nás vrčela. Neumí absolutně nic, ani povel – sedni. Na psa velikosti německého ovčáka je to zarážející. Teď už se otrkala a naopak neví samou radostí, jak na sebe upozornit. Chová se prostě jako typický puberťák,“ představila Jitka Zdychyncová i tohoto čtyřnohého přítele.

Aktuální informace o psech lze získat přímo v psím útulku.

Jaroslava Krejčová, tisková mluvčí MP Strakonice