Celou tuto lidovou frašku včetně písní a not sepsal sběratel lidových písní, mladějovický rodák Josef Janda, který byl spolužákem loutkáře Josefa Skupy, tvůrce populárních loutek Spejbla a Hurvínka. Josef Skupa chodil v Mladějovicích do tehdy nové obecné školy, kde řídícím učitelem byl jeho strýc Antonín Kubeš.

Začátek představení je ve 14 hodin.

Současný ochotnický soubor nacvičil Staročeskou konopickou poprvé v roce 1991 a pak ji ještě v letech 1993, 1996, 2001, 2006, 2012 a 2016 zopakoval. „Příprava a nastudování této lidové frašky je značně náročná, protože kromě hlavních představitelů je zapotřebí získat ke spolupráci i větší množství zpívajících žen a mládenců. Když k tomu připočteme i přípravu scény, technické zabezpečení a vůbec celkový úklid obce, je nasnadě, že se na zdárném průběhu Staročeské konopické podílí prakticky všichni obyvatelé této malé obce,“ říká za organizátory akce režisér Vladimír Riederer.

Ochotnický divadelní soubor Skupa v Mladějovicích připravil na sobotu 20. srpna opět uvedení Staročeské konopické.Ochotnický divadelní soubor Skupa v Mladějovicích připravil na sobotu 20. srpna opět uvedení Staročeské konopické.Zdroj: Deník/ Redakce

Letos se tedy již poosmé bude odehrávat svatba Konopičky s Pazderníkem, kterou bude smlouvat tlampač za pomoci žen, mládenců. Hrát jim k tomu bude Malá muzika Nauše Pepíka.