Sedm hlasů rozhodlo o tom, že po šestnácti letech změní zdejší radnice vedoucí barvy. Modré ODS vymění KDU-ČSL. Kdo ale bude starostou, popřípadě starostkou městyse, ještě jasné není.
KDU-ČSL získala v komunálních volbách 3528 hlasů a dostala sedm mandátů, zatímco dosavadní vládnoucí strana ODS má na základě 3521 platných hlasů o jeden mandát méně. Už nyní je jasné, že starostovskou židli obsadí někdo z KDU-ČSL. V tomto směru padlo i jméno Michala Novotného, pátého člena kandidátky. „Také jsem to slyšel, ale mohu s určitostí říci, že starostou nebudu. Vše je ještě v jednání včetně toho, kdo povede Katovice v příštím volebním období," řekl. Ve hře je podle něj několik dalších jmen.
Lídr KDU-ČSL Jindřich Zdráhal vnímá vítězství jako závazek k dobrému vedení městyse. „Úspěch spatřuji především v osobnostech našich kandidátů," uvedl Jindřich Zdráhal.
Dosavadní starosta Karel Karas věří v dobrou spolupráci. Nepamatuje, že by někdy v minulosti s KDU-ČSL hlasovali v přímém rozporu. „KSČM letos poprvé v Katovicích nepostavila kandidátku a myslím si, že její voliči, kteří jsou zvyklí k volbám pravidelně chodit, nedávali svůj hlas zrovna ODS," uvedl jeden z případných důvodů volebního neúspěchu Karas.
K urnám přišlo v Katovicích 55,32 % voličů. Zastupitelstvo se má uskutečnit 6. listopadu a je třináctičlenné.

Výsledky

KDU-ČSL - 3528 hlasů (50,05 %)
ODS - 3521 hlasů (49,95 %)
Účast - 55,32 %