Skrytý otvor vedoucí do velmi dobře ukryté pěstírny konopí našli kriminalisté v domě v Cehnicích při úterní razii, o které včera Deník informoval. (více zde)
Kromě ní a nejrůznějšího zařízení sloužícího k výrobě pervitinu našla police v domě zbraň. „Kriminalisté měli podezření, že je muž (1981) ozbrojen. Jejich domněnka se následně potvrdila při prohlídce domu, kdy nalezli střelnou zbraň, která bude podrobena balistické expertíze," uvedla k případu mluvčí jihočeské policie Štěpánka Uhlířová.
Jak zjistil Deník, domovní prohlídky provedli policisté Zásahové jednotky krajského ředitelství policie Jihočeského kraje v domě J. K. (1981) a P. K. (1985). Muži jsou podezřelí z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, starší z mužů pak ještě z nedovoleného pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku.
Kriminalisté na obou případech nadále pracují, prozatím nebyl nikdo obviněn. 

Kromě razie v Cehnicích provedli policisté domovní prohlídku v pondělí 29. září. "Kriminalisté v jednom tamním domě nalezli řadu věcí, které na místě zajistili s podezřením na jejich spojitost s výrobou drog. Jednalo se o různé chemické látky či zkumavky. Vše bylo zasláno na chemickou expertízu, na jejíž výsledky v současné době kriminalisté čekají. V souvislosti s tímto případem podezřívají kriminalisté dva muže – občana České republiky (nar. 1971) a cizince (nar. 1982) z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy," podotkla Štěpánka Uhlířová. Podle našich informací mělo jít o obec Dolní Poříčí.