Ke dni dětí znovu pozvali do zahrady Panského domu v Bavorově na Strakonicku malé i velké. „V první části děti procházely různá stanoviště s úkoly,“ přiblížila dění při zábavném odpoledni za organizátorky Hana Bendová. Doplnila, že na stanovištích čekalo na děti třeba házení na plechovky, skákání v pytli a podobná klasika.

Potom už se chystal třetí ročník soutěže v Hodu bavorovským škrpálem. „Program pořádá město Bavorov, kulturní komise, ke Dni dětí a jako připomínku ševcovské tradice města,“ zmínila Hana Bendová a připojila poděkování firmě E.ON za půjčení skákacího hradu pro děti v doprovodném programu.

Kdo by v hlavní soutěži, kde se utkaly rodinné týmy nazvané třeba Slavie nebo Sparta, čekal skutečné roztrhané škrpály, hluboce by se mýlil. K mání byly boty všech druhů a velikostí, dětské s kožíškem, holinky, polobotky, ale všechny boty vyčištěné, naleštěné a i se značkou Made in Italy.

Házelo se do nádob vzdálených podle věku soutěžícího. Někteří zřejmě ještě domů odjeli na kárce, ti nejzkušenější už byli v roli rodičů.

„Účast je kolem padesáti dětí. Je to přibližně stejné jako minulý rok,“ řekla Hana Bendová a dodala, že někoho možná odradilo proměnlivé počasí. „Ale my to nevzdáme,“ zdůraznila za nadšenou partu pořadatelek a pozvala rovnou s úsměvem zájemce na další ročník.

Na tři nejlepší čekaly znovu blyštivé poháry a připravené byly i sladké odměny pro všechny mladé soutěžící a písničky pro odpolední volný program.