VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Uspořádali na nás štvanici

České Budějovice - Vedoucí kontaktního centra Háječek Kvetoslava Kotrbová se roky potýká s pomluvami a lží.

25.12.2009
SDÍLEJ:

Vedoucí centra Kvetoslava Kotrbová (vpravo) při tiskové konferenci o budoucnosti Háječku. Foto: DENÍK/Radek Gális

Nad Háječkem, českobudějovickým kontaktním centrem pro narkomany, se stahuje smyčka. Představitelé města i kraje dávají najevo, že s jeho službami od nového roku nepočítá. Vedoucí centra Kvetoslava Kotrbová, která v centru pracuje již dvanáct let, tvrdí, že nátlak pociťovala již posledních několik let.

Proč si myslíte, že vás město přestalo podporovat? Cítili jste během roku tlaky na práci vašeho centra?

To je otázka na konkrétní jedince, kteří se proti našemu zařízení v posledních letech vymezují. Paradoxem je, že v našem zařízení nikdy nebyli. Třeba bývalý primátor si čas na návštěvu u nás udělal. Kladu si otázku, co jsme najednou po dvanácti letech bezproblémového fungování začali dělat špatně, že je proti nám vedena taková kampaň? Na webu radnice visí jako materiál týkající se protidrogové problematiky názor předsedy sociální komise města Ivana Mánka, že kontaktní centrum je potřeba dostat z parku – je z roku 2006. Nikdy jsme přímo neslyšeli jedinou konkrétní výtku proti kvalitě naší práce. Ostatně o ní svědčí i to, že opakovaně získáváme certifikát kvality poskytovaných služeb od Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky jako vypovídající doklad posouzení skutečně odborné erudované komise o naší práci. Ale dozvídáme se o pomluvách. A stokrát opakovaná lež začíná být pravdou, hodí-li se. Také nám vysvětlili, že když město nepřispívá na zařízení, které denně řeší obrovský sociální a zdravotní problém jeho občanů, a naopak si ještě nechá platit od občanského sdružení 27 tisíc korun měsíčně nájemného, je to normální.

Na magistrátě se o vás během roku několikrát jednalo, že?

Vyžádáte-li si zápis z jednání, které svolal náměstek primátora Rudolf Vodička letos 8. června, získáte jistotu, co bylo cílem kampaně a jaké prostředky její účastníci zvolili. Narazíte tam například na otázku – co se musí stát, aby certifikaci nedostali? Krajský protidrogový koordinátor Marek Nerud už půl roku dopředu předjímá, jak to udělá s doporučením Radě vlády pro koordinaci protidrogové politiky.
Přitom pana Neruda jsme do našeho zařízení pozvali 7. dubna, aby vysvětlil nepravdivé a zavádějící informace, kterými zpochybňoval naši minulou certifikaci, a sdělil nám je, pokud nějaké výhrady k naší práci má. Výsledkem je zápis, kde nezazněly připomínky k úrovni práce v centru. A za dva měsíce už to neplatí?
Slyšíte-li o sobě a své práci od určitých lidí roky jen pomluvy a nepravdy, neberete to už jako tlak, ale jako jejich výrobní prostředek, styl práce. Jenom si klademe otázku, kde mají tito lidé hranici.

Rudolf Vodička tvrdí, že ve vaší práci jsou nedostatky. Řekl vám, o jaké konkrétně se jedná?

Pan Rudolf Vodička u nás v Háječku nikdy nebyl, to ale zcela jistě není jeho povinností. Byl to ale první politik města, na kterého jsme se už v říjnu 2008 v dobré víře obrátili. Žádné konkrétní výtky jsme od města nikdy oficiálně neslyšeli. Městský protidrogový koordinátor David Kostohryz letos u nás nebyl. Loni nás navštívil jednou. Přišel neohlášeně mimo otevírací dobu kontaktní místnosti, a proto byl kontaktován a druhý den řádně pozván k nám do zařízení. Připomínky k naší práci neměl. Naopak, uklidňoval nás, že je vše v pořádku.

Rudolf Vodička také tvrdí, že Prevent dělá více služeb, zatímco vy vedete jen centrum. Vy jste ale dřív také dělali terénní program, že?

Ano, v roce 2005 jsme na něj dostali dvacet tisíc korun. Pak nám řekli, že taková koncentrace služeb je málo transparentní. V tu chvíli si sdružení Prevent požádalo o terénní program v Českých Budějovicích. Dnes koncentrace programů pod jeden subjekt nevadí? A že děláme v „jen“ kontaktní centrum? Vždyť to je standardní v celé republice. Vadí nám, že se nikdo z aktérů štvanice na naše zařízení nezajímal o názory těch, jimž je služba určena. Neptal se našich klientů, jejich rodičů. Jak oni to vnímají, co si přejí, co potřebují? Právě jejich podpora je to, co nás ještě nutí bojovat …

Autor: Radek Gális

25.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

2475 - Všeobecné sestry s osvědčením všeobecná sestra.(25 000 Kč)

Všeobecné sestry s osvědčením všeobecná sestra. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADAVKY: vzdělání SŠ/VŠ - všeobecná sestra, registrace a praxe výhodou, Možnost pracovního poměru i na DPP, Pravidelné odměny dle dosažených výkonů, KONTAKT: Hejduková Dana Mgr., tel.: 602366130, e-mail: hejdukova@volynskalecebna.cz. Pracoviště: Nemocnice volyně s.r.o., Husova, č.p. 401, 387 01 Volyně. Informace: Dana Hejduková, +420 602 366 130.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Technik(14 000 Kč)

Technici kontroly kvality, laboranti v ostatních průmyslových oborech kontrolor/ka elektro součástek pod světelnou lupou. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Jednosměnný provoz - začátek pracovní doby dle dohody, možnost plného i zkráceného úvazku (7h.), Jedná se o čisté prostředí bez hluku, příjemný kolektiv, KONTAKT: Novotná Eva, tel.: 722 589 274. Pracoviště: Ing. václav rachač - wara - strakonice, Textiláků, č.p. 1337, 386 01 Strakonice 1. Informace: Eva Novotná, +420 722 589 274.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč(27 000 Kč)

Svářeči svářečský specialista. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 27000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADAVKY: , - vyučení ve strojírenském oboru, kvalifikace ENS, - 2 roky praxe jako svářeč kovů, - znalost procesu svařování, - orientace v technické dokumentaci související se svařováním, - zkušenosti s požadavky na jakost při tavném svařování kovových materiálů, - uživatelská znalost práce s PC, MS Office, - samostatnost, rozhodnost, organizační schopnosti, zodpovědnost , Pracovní náplň., - dozor procesu před, během a po svařování , - zaučování nových svářečů na pracovištích, - spolupráce se svářečským inženým při koordinaci činností svářečského dozoru, - navrhování zlepšení s ohledem na kvalitu výstupu výrobních procesů v oblasti svařování, - spolupráce s ostatními útvary při řešení kvalitativních nedostatků a zlepšování procesu, - spolupráce s mistry, - znalost výrobních technologií, - znalost výrobních zařízení, - znalost ocelí a jejich svařitelnosti (materiály), - certifikace dle EN 1090-2:2008 + A1:2011 znalost, - vypracování technologické dokumentace, návodek, seřizovacích plánů a ostatních technologických podkladů, - optimalizace technologie svařování, - systematická činnost při zlepšování jakostí dílů resp.sestav, Zaměstnanecké výhody: zajímavé finanční hodnocení - prémie, týden dovolené navíc, příspěvek na stravování. Pracoviště: Biso-keibel s.r.o., 386 01 Strakonice 1. Informace: Gabriela Švíková, +420 383 312 544.

Obchod - Obchod Zprostředkovatel(18 200 Kč)

Kulturní referenti programový a kulturně-výchovný pracovník - 0,5 úvazek, pracovník recepce - úvazek 0,5. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18200 kč, mzda max. 27380 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PROGRAMOVÝ A KULTURNĚ-VÝCHOVNÝ PRACOVNÍK – úvazek 0,5, a PRACOVNÍK RECEPCE – úvazek 0,5, Náplň práce: , - tvorba dramaturgického plánu a jeho realizace, - organizace kulturně-výchovných akcí a programů, činnosti klubů, souborů a jiných zájmových uskupení se zaměřením na kulturně-výchovnou činnost, zájmové vzdělávání, neprofesionální umění, regionální kulturu apod. , - aktivní spolupráce s neziskovými organizacemi a zájmovými spolky, - příprava smluv k zajištění kulturních akcí , - spolupráce v týmu Centra kultury a vzdělávání Blatná – koordinace termínů akcí, technické zázemí, propagace, předprodej apod., - spolupráce se zástupci města Blatná a s partnery projektu "Komunitní centrum aktivního života" na zpracování monitorovacích zpráv v období udržitelnosti pro ROP Jihozápad ., - dramaturgie a produkce akcí CKVB , - zabezpečení chodu recepce muzea . komunikace s návštěvníky, partnery apod. , Požadavky:, . vysokoškolské/středoškolské vzdělání, . zkušenost s pořádáním kulturních akcí výhodou;, . výborné komunikační a organizační dovednosti, aktivní a tvůrčí přístup, . výborná znalost práce na PC (znalost MS Office podmínkou), . znalost cizího jazyka na komunikativní úrovni výhodou, . zájem o kulturu, . řidičské oprávnění skupiny B výhodou, . časová flexibilita, aktivní a tvůrčí přístup, odolnost vůči stresu, samostatnost, pečlivost, dochvilnost, zodpovědnost, vstřícnost, komunikativnost, týmovost, Nabízíme, . zajímavou práci s vysokou mírou samostatnosti v přátelském kolektivu a příjemném prostředí, . zázemí významné kulturní instituce, . možnost dalšího vzdělávání, . mobilní telefon i pro soukromé užívání, . platové zařazení dle nařízení vlády č. 564/2006 Sb., ve znění pozdějších předpisů, . zaměstnanecké výhody (stravenky, teambuildingové akce, FKSP, 5 týdnů dovolené), K přihlášce připojte následující přílohy, . životopis, . motivační dopis, . tipy na doplnění dramaturgického plánu komunitního centra, Přihlášku včetně příloh doručte do 14. března 2018 do kanceláře CKVB (nám. Míru 212, 388 01 Blatná), nebo zašlete na email: oberfalcer@ckvb.cz., Osobní pohovor proběhne s vybranými účastníky výběrového řízení v průběhu března., Termín nástupu: 15. duben 2018, nebo dle dohody, Pracovní poměr: úvazek 2 x 0,5 (40 hodin týdně) na dobu určitou – zástup za mateřskou dovolenou, Jedná se o 2 poloviční úvazky, přičemž každý z nich má takovéto platové ohodnocení: 10. platová třída, 1/2 úvazku, 9.100,-Kč až 13.690,-Kč dle započitatelné praxe. Primárně hledáme takového uchazeče, který obsáhne obě pracovní náplně, takže platové ohodnocení by bylo ve výši 18.200,-Kč až 27.380,-Kč dle započitatelné praxe. Místo výkonu práce: Blatná. Pracoviště: Centrum kultury a vzdělávání blatná, náměstí Míru, č.p. 212, 388 01 Blatná. Informace: Životopis, .

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

TOMÁŠ NEJDL nastřílel Dukle sedm branek.

Házenkáři v Praze dlouho vzdorovali

Milan Křížek působil v Českých Budějovicích.

Zemřel skladatel Milan Křížek

U19 Chance nám (možná) ještě ukáže

Strakonice – Jen zřídkakdy končí basketbalový zápas nerozhodně a prodloužení tak nebývá běžně k vidění. Kdo ovšem zhlédl poslední dvě utkání strakonických basketbalistek, viděl prodloužení hned dvakrát.

Armádním hokejistům ze Strakonic patří v turnaji třetí místo

Strakonice - Ve dnech 13. a 14. února se na Zimním stadionu ve Strakonicích konal za podpory dotace z dotačního programu Ministerstva obrany 21. ročník hokejového turnaje armádních mužstev HOCKEY CUP 2018 za účasti posádek Praha – Kbely, Čáslav, Bechyně, Jince a samozřejmě domácího mužstva ze Strakonic.

OBRAZEM: Dětský maškarní karneval ve Strakonicích

Strakonice - Dětský maškarní karneval se uskutečnil v neděli 18.února na velkém sále Sokolovny ve Strakonicích.

Připravují Španělský týden a přivítání atašé

Volyně - V úzké spolupráci s volyňskou školní jídelnou, která je členem Asociace školních jídelen, připravují na 28. února v základní škole projekt nazvaný Španělský týden.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT