Na 2800 vozidel úředně zaniklo. Strakonickému deníku to řekla vedoucí oddělení dopravně správních agend strakonického odboru dopravy Hana Benešová. „Majitelé vozidel nedokončili jejich registraci z polopřevodu," doplnila. Tuto povinnost měli majitelé aut do letošního 30. června.
Úředně zaniklé vozy nesmí na silnici. Podle vedoucího odboru Václava Býčka si 
s tím ale někteří majitelé moc hlavu nelámou. „S takovými auty přesto lidé jezdí," míní.
To potvrdila i mluvčí strakonické policie Jaromíra Nováková. „Takový případ jsme zaznamenali v Blatné, kdy při kontrole vozidla policisté zjistili, že vozidlo zaniklo v evidencích motorových vozidel," uvedla.
Za jízdu s autem, které je vyřazené, mají policisté na místě odebrat registrační značku. Řidič pak může ve správním řízení zaplatit až padesátitisícovou pokutu.
To Jaromíra Nováková potvrdila. „Policie ČR nemůže tento přestupek projednávat 
v blokovém řízení, proto přestupek oznámí místně příslušnému správnímu orgánu. Policisté sepíší i oznámení 
o přestupku a učiní nezbytná šetření k zajištění důkazních prostředků nezbytných pro pozdější dokazování před správním orgánem, sepíší úřední záznam, který je součástí oznámení. Dále zakážou řidiči další jízdu, odeberou 
i osvědčení o registraci silničního vozidla a vydané tabulky s přidělenou registrační značkou," popsala.
Úřední zánik hrozí od příštího roku i vozidlům, která jsou nyní v depozitu. Jejich majitelé musí do konce tohoto roku přijít na úřad a nahlásit, kde a proč auto stojí.
Pokud tak neučiní majitelé vozů, která byla umístěna do depozita před 30. červnem 2013, auta či motocykly zaniknou. Majitelům, kteří dali auto do depozita po 30. červnu 2013 pak hrozí pokuta až do výše padesáti tisíc.
Na Strakonicku se tato povinnost týká majitelů přibližně 2500 vozidel.