Byl v krajských soutěžích, nyní dělá B třídu, okres a dokonce soudcuje i ženský fotbal. A brzo ho čeká velké jubileum. „Ještě dvaadvacet utkání a budu jich mít na svém kontě rovnou stovku," říká věrný předplatitel Strakonického deníku. 
„Máme předplatné asi tři roky," říká.

Ale s Deníkem má společného mnohem víc. „Víte, že jsme v podstatě kolegové? Pracoval jsem v těchto novinách při jejich vzniku. To byla redakce na hradě – Franta Třeštík, Pepa Opava, Hanka Němcová, Lída Štastná. A také k nám jezdil skvělý novinář pan Václav Suchý," vzpomíná Petr Anšlág.

Strakonický deník má předplacený od pondělí do pátku. S jeho donáškou je spokojený. „Hned jak si pro něj ráno dojdu, poprvé zamířím na sport. To je jasné. Potom projdu celé noviny," pokračuje.

Slova uznání má pro titulní stránky Deníku. „Jsou tam články z regionu, ale nejvíc se mi líbí krátké zprávy v pravém sloupku. Jak Dobrá zpráva, tak ty krátké o tom, co uvnitř novin je. A jsem hrozně rád, že tam je avízo na sport. Pokud si dobře pamatuji," tohle dřív nebylo.
Kromě toho ale také chválí „vnitřek" novin. „Hodně jste zlepšili zpravodajství ze světa. Musím ale říct, že celkově se v Deníku orientuju dobře," dodává Petr Anšlág.

Připomínku ale přece jen měl, a jak jinak, než ke sportu. „Konkrétně ke zpravodajství ze třetí a čtvrté fotbalové třídy. V sobotu třeba brankář fotbalistů Lnář přiznal teč, kterou jsem neviděl. Jeho tým v tu chvilku prohrával 1:2. Číčeničtí tak zahrávali roh a dali na 3:1. A je škoda, že takové férové jednání se do novin nedostane," vysvětlil Petr Anšlág.

Redakce s tímto názorem souhlasí a pokusí se najít řešení.