Strakonice – Milí lidé, příjemná atmosféra, výjimečné světlo a krásné svěží obrazy nyní zdobí nově otevřený Ateliér Variace manželů Hrachových.

Petr MitroJako první měl tu čest vystavit zde své obrazy malíř Petr Mitro. Původně rodák z Domažlic, který se nyní přestěhoval nedaleko Strakonic. Jeho obrazy nadchnou každého, kdo má rád hru světla a stínů. „Soustředím se výhradně na světlo. Možná to z těch obrazů cítíte, nic jiného se v nich nezobrazuje – pouze světlo a stín. Barvy jsou pouze jako doplněk," ukazuje umělec na jedno ze svých vystavených děl.

Majitelé ateliéru Petr a Stanislava Hrachovi se chtějí dále soustředit na místní regionální umělce.

Galerie rovněž plní funkci krámku s výtvarnými potřebami, které chtějí majitelé postupně rozšiřovat, podle toho, o co bude zájem. „Naše vize je taková, že zde chceme vytvořit základ pro výtvarníky. Což znamená výtvarné potřeby, zaměřené na to, co v této části Strakonicka chybí, nebo o čem víme, že máme poptávku," upřesňuje Petr Hrach.

Další věc, na kterou se mohou návštěvníci těšit, je že se v průběhu září budou v Ateliéru Variace konat tvořivé dílny a workshopy pro širokou veřejnost. „Začneme kresbou, malbou, grafikou, hlubotisky a písmem. Pak díky zájmu už máme zamluvené drátkování, smaltování a sítotisk," uvedla Stanislava Hrachová.

Mimo jiné majitelé doufají, že se zde vytvoří nové komunitní centrum, kde se budou lidé scházet a vyměňovat si dojmy, zkušenosti, nápady a prožívat radost.

Volejme sláva, Strakonice jsou opět o kousek kulturnější, díky obyčejným lidem, kteří si plní svůj sen.