Už brzy by mohli řidiči projíždět ulicí Holečkovou v Blatné na novém povrchu. Propady v silnici vzniklé po přípojkách plynofikace zahladí mikrokoberec v ploše 3400 metrů čtverečních.

S tím souhlasí i Václav Boulka, který se po Blatné pohybuje často autem. „Myslím si, že by silnice chtěly opravit, protože škody po letošní zimě se mi zdají horší než minulá léta,“ dodává.

Podle starosty Josefa Hospergra je již vybrán zhotovitel celé akce. Náklady na realizaci jsou vyčísleny na 393 tisíc korun s DPH.

Jako zhotovitele opravy komunikace Holečkova zastupitelé schválili firmu Strabag. Vedoucí odboru majetku, investic a rozvoje Městského úřadu Blatná Jaroslav Blovský uvedl, že kritérií na výběr zhotovitele bylo hned několik. „Důležitá byla pro nás nejen cena, ale také záruky, které firmy nabízejí. Přestože situace není nijak dramatická, deset let po plynofikaci je již doba, kdy si silnice zaslouží větší opravu,“ řekl Jaroslav Blovský.

S pracemi se začne, až se trochu oteplí, protože mikrokoberce se provádějí při teplotě plus deset stupňů Celsia. „Pro občany bude oprava znamenat minimální omezení. Ráno pojedou do práce a večer se už budou vracet po nové silnici,“ sdělil Blovský.

Mikrokoberec by se měl klást za omezeného a zčásti uzavřeného silničního provozu. Částka na opravu bude plně hrazena z rozpočtu města.