Pondělí: Sobota patřila v Zahradnictví Střítež Boškovi milovníkům pokrmu, který nesmí chybět v žádné české hospodě a restauraci, řeč je o guláši. Pod bedlivým dohledem poroty a slavných osobností vařilo tuto dobrotu osmnáct týmů.
Deník: Nejspíš toho bylo dost, tak si aspoň všichni pochutnali.

Úterý: Většina zemědělských družstev má již třetinu úrody sklizenou. Na zbytek se čeká, až dozraje.
Deník: Chléb = Smutný příběh obilí, které se mohlo stát pivem. Ale nevyšlo to.

Středa: Za necelý měsíc vypukne XXII. Mezinárodní dudácký festival. Od 25. do 28. srpna zaplní ulice Strakonic stovky dudáků a tisíce návštěvníků. A některé ulice města budou uzavřeny.
Deník: Můžeme se těšit mimo dudáky i na kolony a nervozní řidiče.

Čtvrtek: Plavecká akademie bez Barier se v pátek rozloučila se strakonickým plaveckým areálem. Hendikepovaní plavci zde po tři týdny trénovali a někteří se i intenzivně připravovali na nadcházející letní paralympijské hry v Riu de Janeiru.
Deník: Sportovcům držíme palce na olympiádě a všem přejeme v životě už jen štěstí.

Pátek: Tento týden měly děti z příměstského tábora Spolku děti Řepice rámcový program daný, v úterý jely na výlet do Strakonic na hrad, kde si prohlédly výstavu o indiánech a vytvořily si čelenky a další suvenýry. Ve středu se podívaly k hasičům do Strakonic.
Deník: Hlavně, že je o ratolesti dobře postaráno.

Sobota: Strakoničtí radní dali výpověď Muzeu středního Pootaví z prostor hradu, kde se nachází Zámecká galerie. Výpověď obdržel zároveň Ladislav Havel ze své cestovní kanceláře a informačního centra Ciao. Ředitelka MSP Ivana Říhová říká: „Do této doby nevím důvod této nečekané výpovědi."
Deník: Vyměnit jedno informační centrum za druhé? Zrušit galerii, která funguje na stávajícím místě již necelých dvacet let?
Vítejte v Kocourkově!