V tomto týdnu se mají dokončit rekonstrukce kanalizace v ulicích Rašínova, Žižkova a Na Ohradách 
v Soběslavi.

Ve středu významně pokročí stavba nové lávky přes Vltavu u zimního stadionu v Českých Budějovicích. Jeřáb usadí na pilíře železnou konstrukci, která se stane základem budoucí cesty přes řeku. Starou lávku muselo město uzavřít v létě 2011 kvůli havarijnímu stavu, nová má být uvedena do provozu na podzim.

V pátek skončí 25. ročník Mezinárodního keramického symposia v Bechyni. Akci uzavře výstava.

Ve středu začíná pouť k Panně Marii Kokotské. Od 17 hod. je mše svatá s P. Václavem Hesem.

V sobotu od 10 hod. bude hlavní mše svatá – celebrant misionář v Pákistánu P. Günther Ecklbauer, v neděli od 10 hodin začne mše svatá s P. Gorazdem Pavlem Tetkovským.

Volary se chystají na XIX. ročník Slavností dřeva, který obohatí víkend. Chybět nebude klání o putovní dřevák, nedělní dřevákový pochod, ruční tesání trámů či sochání dřevěných plastik v životní velikosti.

Letní areál strakonického plaveckého  stadionu hostí o prázdninách pravidelně nejrůznější sportovce. Do soboty je to oddíl synchronizovaného plavání z Tábora.

Sedm set let od první zmínky o osadě Výnězda oslaví v sobotu obec Omlenice. Program je soustředěn na náves a fotbalové hřiště. Lidé uvidí požární útok, hlubocké mažoretky, přehlídku veteránů, historický šerm či taneční skupinu Brajgl. O hudební doprovod se postarají kapely Piškot a Tuláci. Celá akce vyvrcholí ohňostrojem.

Nová Včelnice oslaví o víkendu 350 let od založení. Děti i dospělí se mohou se těšit na divadla, šermíře, jazz i dechovku. Výstava ukáže historické dokumenty a fotografie.