Doprava se bude moci během dneška vrátit na Lidickou třídu v Českých Budějovicích. Skončí
i objížďka pro nákladní dopravu vedená přes Včelnou.
Dnes se začne připravovat na zimu českobudějovická Samsonova kašna.
V Táboře dnes u strojní průmyslovky zahajuje první veřejná dobíjecí stanice elektromobilů na Táborsku.
Ve středu se koná veřejná diskuse k plaveckému bazénu v Písku. Akvacentrum má stát na místě nynějšího bazénu. Proti plánu stavět pod hradbami vznikla loni petice architektů. Nová petice chce nasbírat 2400 podpisů pro vyhlášení referenda.

Zhruba od poloviny týdne by měli strážníci Městské policie ve Vimperku začít využívat detašovanou služebnu v areálu bývalých kasáren U Sloupu. Zhruba tři kilometry vzdálený objekt od města má sloužit především pro vyřizování přestupků proti veřejnému pořádku. Zatímco tam převezou přestupce městští strážníci, zpátky do města už bude muset po svých. Snad některé hlavy cestou do Vimperku vychladnou.
Ve středu se v sále bývalé Jihočeské univerzity v Táboře koná od 17 h beseda
o Jordánu. Lidé se dozvědí další informace o postupu realizace obnovy nádrže.
Ve středu se mimořádně sejdou zastupitelé Veselí nad Lužnicí, aby se zástupci policie projednali budoucnost místního oddělení PČR.
V pátek v 10 hodin si Tábor připomene výročí vzniku samostatného státu. Pietní akt s položením věnců se koná u pomníku padlých na Křižíkově náměstí.
V pátek se poprvé s novou promítací technologií otevře sezimoústecké kino Spektrum. Diváky zve na 17.30 h na film Vrásky z lásky, na který bude vstup zdarma.
V sobotu od 10 do 16 hodin se uskuteční poslední letošní akce na středověkém vodním mlýně v Hoslovicích. V rámci tohoto ukončení sezony dojde například na pečení chleba, česnekových placek a houstiček. Budou nachystané i hry pro děti a atmosféru doprovodí harmonika.
V sobotu pořádají myslivci v Českých Velenicích již 8. ročník zábavného odpoledne pro děti s názvem Pomáháme zvířátkům. Děti tradičně přinesou do areálu Mysliveckého sdružení Háječek vlastnoručně nasbírané kaštany, žaludy a další pochoutky pro zvěř a myslivci pro ně za odměnu připraví odpoledne plné her a soutěží. Začátek je v 15 hodin.
Děti a senioři spolu uspořádají v sobotu několikahodinovou zábavnou akci 
v krumlovském nízkoprahovém zařízení Bouda, jejímž cílem bude sblížení nejmladší generace s nejstarší. Na programu je divadlo či tancování. Je možné, že je to první krůček pro další spolupráci, kdy se budou doplňovat například dětské taneční sbory se seniorskými aktivitami.
Za celým týdnem udělá na Táborsku tečku otevření zrevitalizované Farské zahrady v Nadějkově. Slavnostní událost začíná ve 14 hodin a bude spojena s tradičním moštováním jablek.
Velký umělecký zážitek si odnesou příznivci slovenského herce a režiséra Martina Huby, kteří v neděli zavítají na jeho českou derniéru představení Kontrabas. 
V táborském divadle začíná v 19 hodin.⋌