Opravovat se bude čtyři měsíce úsek mezi Husovou a Pražskou ulicí. Nově bude položen asfalt, změny se dočkají inženýrské sítě či také autobusové zastávky.


„Postupně se odstraní už nevyhovující povrch komunikace, který je mnohdy v kritickém stavu. Dispoziční uspořádání komunikace se měnit nebude. Do chodníků se téměř zasahovat nebude, plánováno je jen vyrovnání obrubníků a výměna přídlažby,“ uvedlk rekonstrukci náměstek primátora František Jelen. „Pouze na západní straně Pražské třídy v úseku od Mariánského náměstí a Staroměstskou ulicí je navržena úprava uspořádání chodníků, parkovišť a zastávky MHD, protože současný stav je nevyhovující,“ doplnil Jelen.


Celá akce má radnice rozdělenou do šesti etap a městskou pokladnu bude stát dvaadvacet milionů korun bez daně.


„Přechody pro chodce budou upraveny podle předpisů pro využívání osobami se sníženou schopností pohybu a tím pádem se mírně upraví i tvar středových ostrůvků,“ vysvětlil náměstek primátora.


Vodorovné dopravní značení, bílé čáry na silnici, lidově řečeno, zůstanou po rekonstrukci většinou v původním stavu. Drobné změny čekají na Mariánské náměstí či prostor před budovou Policie ČR.


Nejen pro domácí motoristy je však důležité, že oprava vodovodní a kanalizační sítě společnosti 1. JVS se uskuteční tak zvanou bezvýkopovou technologií. Což jednak přinese zkrácení dopravních omezení a jednak také vyloučení možných poruch po překopech. I tak ale budou muset lidé počítat s řadou omezení, ale i s úplnými uzavírkami. „Uzavřena zůstane například křižovatka Pražská a Pekárenská v termínu od 21. července do příštího dne. Objízdná trasa povede ulicemi Kostelní, Fráni Šrámka, Nerudovou, Jírovcovou a Strakonickou,“ doplnila důležité zprávy tisková mluvčí radnice Jitka Welzlová. Náš deník bude nadále o situaci informovat.