Pro děti a lidi, kteří se nestihli registrovat, je připravený bohatý doprovodný program v rámci Infocentra v zámečku Vysoký Hrádek na okraji areálu temelínské elektrárny. Těšit se mohou na dětský koutek, virtuální prohlídky nebo tradiční charitativní Oranžové kolo. Veškerý program i prohlídky jsou zdarma.

Tradiční den otevřených dveří v sobotu 24. července bude mít novou podobu s ohledem na platná bezpečnostní opatření a ochranu proti nemoci covid-19. Registrovaní návštěvníci se projedou střeženým areálem a podívají do největší chladicí věže v České republice.

Ochranná opatření související s koronavirem ještě víc zkomplikovala možnosti návštěv přísně střežených areálů obou českých jaderných elektráren. S ohledem na maximální snížení rizika zvolili energetici takovou trasu, která návštěvníky zavede do prostorů, kde se běžně nepohybují žádní pracovníci. Dovnitř se dostanou jen menší skupiny předem registrovaných zájemců starších patnácti let.

„Hned po otevření registrace se začaly ozývat desítky zájemců o prohlídku. Velký zájem jsme po zkušenostech z předcházejících let čekali, ale tentokrát je zájem naprosto mimořádný. Navíc pro všechny návštěvníky máme připravený kromě exkurze i bohatý doprovodný program,“ zve všechny zájemce o energetiku do temelínského infocentra administrátorka Hana Marečková.

Jana Gribbinová