Sál U KAta na třetím strakonickém hradním nádvoří byl v páteční večer 19. října protkán uměním tak trochu nezvyklých malířů a jemnou erotikou. Dvě půvabné modelky – Aneta  a Kačka – zafungovaly totiž jako malířská plátna. Malířka Alena Tvrdíková tady předváděla bodypainting, neboli malování na tělo. „Používám kvalitní divadelní líčidla. Tenhle způsob malování začíná byt v Česku velmi populární," řekla během nanášení barev.

Obě modelky se malování na tělo věnují několik let. "Někdy se stane, že někdo z pánů se neovládne a chce si na nás sáhnout, i když je to zakázané. Ale umíme si s tím poradit," svěřila se Kačka. A jaké to bylo zpočátku, jaké měly obě dívky pocity? "Když jsme začínaly, tak hlavně trému. Teď už je to ale v pohodě," dodala Aneta.

Kdo z přítomných si chtěl malování na tělo vyzkoušet , mohl se zúčastnit také. Čest Strakonic zachraňoval pracovník muzea Pavel Koubek, který na zádech černovlasé modelky Anety vytvořil démonicky laděný obraz, hrudi pka symbol Strakonic. Jedinou vadou na kráse tak bylo, že akci Strakoničtí totálně ignorovali. "Je to velká škoda a mně je to osobně moc líto. O to víc mne pak mrzí řeči o tom, že tady není na co jít. Za vším je ale jen pohodlnost místních lidí," nebrala si servítky Jaroslava Boušová z kulturního střediska.