V nemocnici v současné době leží zhruba 40 pacientů s covidem. „Většina z nich je neočkovaných včetně několika pacientů s těžkým průběhem na ARO,“ řekla hlavní sestra nemocnice Edita Klavíková.

Covidové oddělení je otevřeno na plicním a také na gynekologii. „Na svátek 17. listopadu byl velký příjem pacientů s covidem. Proto muselo dojít k přeměně gynekologie na covidové oddělení,“ upřesnila Edita Klavíková. Jak dále uvedla, nemocnice i přes tento stav neruší plánované operace.

Online reportáž

Co se týká kritických míst okresu, tak červeně zabarvená je například obec Třešovice. Ze 63 obyvatel nad 16 let je 27 neočkovaných a jen o šest víc se očkovat nechalo. „Stejně jako jinde, také u nás jsou lidé, kteří se rozhodli neočkovat a v podstatě ani důvod neřekli. Roli pak jistě hrají i současná a další plánovaná omezení,“ řekla starostka obce Jana Vohryzková.

Ve Strakonicích bylo k 18. listopadu naočkováno přes 72 procent osob nad 16 let z celkového počtu 18 604. očkovat se nechalo 13 439 lidí, pro neočkování se rozhodlo 5171.